29.07.2014. 14:19

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Kā ziņots, pirmdien notikušajā otrā posma pirmajā spēlē Latvija pēdējās četrās ar pusi minūtēs veica izrāvienu 19:1, svinot uzvaru ar 78:76.

"Gatavojoties spēlei, ņēmām vērā neseno pārbaudes maču pieredzi, bet arī lietuvieši bija darījuši to pašu, un viņu izpildījums bija kvalitatīvāks. Mēs aizsardzībā it kā visu darījām pareizi, bet bez nepieciešamās agresivitātes, ļaujot pretiniekiem tikt pie relatīvi brīviem metieniem," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vecvagara izteikumus. "Turklāt lietuvieši uzbruka ar apskaužamu precizitāti, bet mums katra neveiksme aizsardzībā vēl vairāk sasēja rokas arī uzbrukumā. Tā pirmajā ceturtdaļā lietuvieši ieguva itin komfortablu 15 punktu pārsvaru, ko saglabāja gandrīz līdz pašām spēles beigām."

"Sākot ar otro ceturtdaļu, palēnām izlīdzinājām spēli, tomēr ilgi nevarējām atgūt sākumā zaudēto. Ainu uz tablo īpaši nemainīja arī lielais pārtraukums, pēc kura pakoriģējām taktikas nianses. Tomēr spēles raksturs pamazām mainījās un iezīmējās veiksmīgākais sastāvs," stāstīja treneris.

Runājot par galvenajām uzvaras atslēgām, Vecvagars atzina, ka lietuvieši jau iepriekš spēlē ar Horvātiju bija iekrituši uz pretinieku zonas presingu. "Lai arī sākumā ar to tika galā, šis ierocis nostrādāja arī mūsu izpildījumā. Visu spēli būdami drošā vadībā, kaimiņi galotnē tomēr zaudēja pārliecību, sāka nervozēt un kļūdīties, ko mēs labi izmantojām. Spēles statistikā mums ir pārsvars tikai dažos elementos, toties tam bija milzu nozīme - ātrajos uzbrukumos guvām 31 punktu, bet lietuvieši 0, kļūdas 16-24, pārķertās 15-9."

"Savukārt precizitātes ziņā atkārtojās spēles sākumā redzētā aina, tikai otrādi: mums iekrita gandrīz viss, lietuviešiem nebija precīzi pat vairāki metieni vienā uzbrukumā. Kopumā spēlē tālmetienu statistika iznāca gandrīz vienāda: trīspunktnieki 11/22 pret 10/26. Interesanti un netipiski, ka sodus esam metuši daudz vairāk: 17/22 pret 6/10," secināja treneris. "Par darbību otrajā puslaikā un cīnītāju raksturu puiši pelnījuši kliņģeri, par pirmo puslaiku - pērienu. Dzīvē viss izlīdzinās. Tiesa, es kā treneris būšu priecīgs, ja izdosies spēlē panākt lielāku stabilitāti, kas junioru vecumā nebūt nav viegli izdarāms."

Nākamajā mačā Latvijas izlase jau otrdien tiksies ar Horvātiju, kas pagaidām turnīrā vēl nav jutusi zaudējumu garšu.

"Šāda uzvara paņem un arī dod ļoti daudz emociju, un grūti pateikt, kā tā ietekmēs mūsu turpmākās gaitas turnīrā. Skaidrs, ka bez emocijām un 110% pašatdeves uzvarēt te nevaram, tāpēc tagad strauji jāatgūst morālie spēki," teica Vecvagars. "Arī veselība - spēles beigās mūsu rezultatīvākais spēlētājs Rihards Lomažs pastiepa potīti. Savainojuma nopietnība pa īstam būs redzama rīt no rīta. Jebkurā gadījumā cīņai ar Horvātiju gatavosimies nopietni."

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Latvija guva panākumus pret Poliju un Beļģiju, taču zaudēja Itālijai. Šāda bilance ļāva ieņemt otro vietu A apakšgrupā un uz otro posmu ņemt līdzi vienu panākumu.

Tikmēr Horvātija līdz šim turnīrā uzveikusi Angliju, Lietuvu, Franciju un Poliju.

Kopumā šajā Eiropas čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Katras apakšgrupas trīs labākās valstsvienības kvalificējās otrajam posmam, kamēr vājākās pirms cīņas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā aizvadīs grupu turnīru savā starpā.

Tikmēr 12 spēcīgākās izlases otrajā posmā ir sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā.

No otrā posma ceturtdaļfinālam kvalificēsies katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas, bet divas vājākās piebiedrosies pirmā posma neveiksminiecēm, lai cīnītos par 9.-16.vietu Eiropas čempionātā.

Otrā posma E grupas kopvērtējumā pašlaik pa trim uzvarām trijos mačos ir Horvātijai un Itālijai, kas gan zaudēja vienā pirmā posma mačā, Latvija ar divām uzvarām ir trešā, tai ar vienu uzvaru seko Lietuva, bet Polija un Francija ir bez uzvarām.

Otrā posma noslēgumā Latvijai trešdien gaidāma tikšanās ar Franciju.Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties