20.06.2015. 20:13
Latvijas U20 vīriešu izlase pirmajā pārbaudes spēlē Viļņā piekāpās Lietuvas studentu izlasei – 45:76 (10:13, 20:37, 35:53). Svētdien plkst.12 Viļņā spēle ar Lietuvas U20 izlasi. Latvijas komanda gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas Itālijas pilsētā Linjano risināsies no 7. līdz 19.jūlijam. Mūsu komandas pretinieki grupas turnīrā būs Serbijas, Grieķijas, Bulgārijas un Izraēlas basketbolisti. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, divas pārējās cīnīsies par vietas saglabāšanu A līgā.

Uz pārbaudes spēlēm Viļņā Latvijas komandas sastāvā devušies 15 basketbolisti (Klāvs Čavars, uz kura līdzdalību treneri cerēja vēl nedēļas sākumā, veselības stāvokļa dēļ šogad izlasei palīdzēt nevarēs; savainojuma dēļ nespēlē Anžejs Pasečniks).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Lietuvas studentu izlases spēlētāji ir dažus gadus vecāki, krietni pieredzējušāki un fiziski nobriedušāki, tāpēc jau pirms mača bija skaidrs, ka viegli mums nebūs. Divas ceturtdaļas – pirmo un trešo – aizvadījām visumā normāli, bet divās ļāvām pretiniekiem diktēt noteikumus.

Spēlējām kā pa viļņiem. Visiem spēlētājiem bija labas epizodes un arī apjukuma brīži un kļūdas. Ļāvām lietuviešiem skriet ātrajos uzbrukumos, paši pārāk respektējām viņus, nepietiekami aktīvi meklējot iespējas uzbrukt no soda laukuma. Divpunktnieku statistika ir daiļrunīga – 10/38, arī no trīspunktu līnijas trūka precizitātes (6/25).

Ļāvu spēlēt visiem 12 pieteiktajiem basketbolistiem, neraujot malā pēc pirmās kļūdas. Patlaban svarīgākais ir atrast spēles ritmu un saprast, kas no treniņos apgūtā darbojas un kas vēl jāslīpē īpaši. Turklāt jāņem vērā, ka, piemēram, Rinaldam Mālmanim šī bija pirmā spēlē pēc vairāk nekā pusgadu ilga pārtraukuma.

Rīt ar Lietuvas U20 izlasi noteikti spēlēs arī Rauls Avenītis un Roberts Niedra, kuri šodien palika malā. Nespēlēs Rūdolfs Strādnieks, kurš ārstē roku, bet vēl divus malā palicējus nosaukšu rīt.”

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase