23.07.2016. 18:30
Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase (1996.dzimšanas gads un jaunāki) Eiropas U20 čempionātā Helsinkos pusfinālā par 5./8.vietu pārspēja Ukrainas komandu – 84:62 (23:13, 42:32, 72:47) – un svētdien plkst.16:15 cīnīsies par 5.vietu ar Itālijas komandu, kas pārspēja Čehiju (81:66). Par medaļām cīnīsies Turcija – Lietuva un Vācija – Spānija.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Pēc sāpīgā zaudējuma ceturtdaļfinālā visgrūtāk bija atrast emocijas jaunai cīņai. Īpaši tiem, kuri piektdien bija izturējuši lielāko slodzi. Svarīgi, ka mums šādā situācijā atradās spēlētāji, kuri uzņēmās līderu lomu un spēja būt gan agresīvi, gan precīzi – Dāvis Gūtmanis, Eduards Hāzners.

Pirmajās minūtēs vairākkārt iekritām aizsardzībā, bet drīz vien izdevās izsist ukraiņus no komforta zonas. Iekrita vairāki tālmetieni, kas palīdzēja atgriezties pozitīvajām emocijām. Piedevām pretiniekiem nevarēja palīdzēt divi savainotie spēlētāji.

Pēdējā dienā būs interesanta cīņa ar Itālijas komandu, kas šodien ar čehiem nospēlēja emocionāli un kvalitatīvi. Centīsimies atkārtot pērnā gada rezultātu.”

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs'2015 Sporta skola
Artūrs Grīnbergs 1. 189 1996 Latvijas Universitāte Ventspils 2
Rendijs Feikners 1. 186 1996 Elevation Preparatory Ac. (USA) Saldus, VEF skola 1