23.05.2016. 09:00
Lietainajā Parīzē šodien turpināsies "French Open" 1. kārtas izspēle. Pirmo spēli turnīrā aizvadīs gan pagājušā gada čempions Stens Vavrinka, gan viens no titula pretendentiem Endijs Marejs. Abiem pretī stāsies Čehijas sportisti.

Vavrinka titula aizstāvēšanu sāks pret tenisistu, kuru viņš ir uzvarējis visos četros mačos. Pēdējais no tiem bija aizvadītās nedēļas nogalē Ženēvā, kur Stens Rosolu pusfinālā apspēlēja trīs setos, tātad vienu setu zaudēja. Tāda aina novērota pusē no viņu cīņām. Neskatoties uz dominēšanu savstarpējos dueļos, Vavrinka čehu nosaucis par bīstamu pretinieku. Rosols tikai trīs reizes uzvarējis Top 10 spēlētājus. Viena no viņa spožākajām uzvarām gūta tieši "Roland Garros" kortos, 2011. gadā, neskatoties uz 100 nepiespiestajām kļūdām, piecu setu mačā izslēdzot astoto numuru Jirgenu Melceru.

Pirmo maču šodien Parīzē aizvadīs vēl viens favorīts – britu pirmais numurs Marejs. Viņam mačs pret čehu veterānu Štepāneku, kurš 37 gadu vecumā piedzīvo otro jaunību (viņa gadījumā varbūt pat trešo vai ceturto) un ir izgājis kvalifikāciju. Štepāneks Marejam ar savu savdabīgo spēles stilu regulāri spējis sagādāt grūtības. Viena no divām (2-6) uzvarām pret Mareju gūta tieši Parīzē, to izdarot 2009. gadā "Masters 1000" sērijas turnīrā. Pieveikt Endiju "best of 5" mačā uz "Grand Slam" skatuves, turklāt uz sev ne tik ērtā māla izskatās pēc neiespējamās misijas, bet nospēlēt pieklājīgi un izvairīties no sagrāves Štepānekam gan ir pa spēkam. Abi pēdējo reizi tikās mēneša sākumā Madridē, kur Štepāneks Endijam atņēma vienu setu.

2009. gada "French Open" ceturtdaļfināliste Kirsteja pēc savainojumiem ir atgriezusies uz lielā tenisa skatuves. Sorana Parīzē bija spiesta spēlēt kvalifikācijā, kur visas trīs uzvaras guva pārliecinošās spēlēs divos setos. Rumāniete ir uzvarējusi astoņus no pēdējiem 10 mačiem. Tikmēr Ukrainas pirmās raketes Svitoļinas forma ir ļoti bēdīga – viņa zaudējusi četras no pēdējām piecām spēlēm. Eļina arī ir bijusī "French Open" ceturtdaļfināliste, astoņniekā tiekot pirms gada. Tātad šoreiz viņai ļoti svarīgs turnīrs, jo jāaizstāv daudz punktu. Svitoļina ir tik sliktā formā, ka bukmeikeri viņai atvēl visai nelielas favorītes statusu. Šajā spēlē būs divu dažādu stilu sadursme – Svitoļinas aizsardzība pret Kirstejas uzbrukumu.

Lietus dēļ vakar paspēja izspēlēt tikai piecas 1. kārtas spēles. Divās no tām tika fiksētas sagrāves ar 12:2. Vai šodien sagaidīsim pirmo 6:0, 6:0 rezultātu? Viena no labākajām tādas spēles kandidātēm ir Radvaņskas un Jovanovski tikšanās. Serbijas tenisistei sezonu sabojājuši savainojumi, kuru dēļ viņai ir tikai četras spēles, no tām pēdējā februārī. Jovanovski šogad uzvarējusi tikai septiņos geimos. Tas ir četros mačos jeb astoņos setos. No šiem astoņiem setiem četri beigušies ar 0:6 sagrāvi, vēl divos bijis rezultāts 1:6. Skaidrs, ka Jovanovski šobrīd nav tādā formā, lai cerētu uz lielām lietām "Grand Slam" līmeņa turnīrā. Radvaņskas un Jovanovski vienīgā iepriekšējā tikšanās arī bija "French Open". Aga 2012. gadā Bojanu sagrāva ar 6:1, 6:0. Kāds rezultāts būs šoreiz? 11.lv šai spēlei piedāvā kopējo geimu līniju 16.5. Ir vairākas papildus iespējas, ieskaitot "sauso" setu un abu spēlētāju uzvarēto geimu "virs/zem".

Turnīru rāda abi Eurosport kanāli. Ja netraucēs lietus, pirmie mači sāksies plkst. 12:00. Šodienas programma atrodama šeit.

Latvijas Armvrestlinga federācija Hospitāļu 36-24, Rīga, LV-1013