09.01.2014. 13:22
Vācijas spēcīgākās hokeja līgas (DEL) pieredzējušais uzbrucējs Herberts Vasiļjevs (37) visai negaidīti tika iekļauts Latvijas hokeja izlases sastāvā uz Soču olimpiādi. Sarunā ar laikrakstu "Diena" spēlētājs atzīst, ka arī pats ir pārsteigts.

Šajā sezonā Vasiļjevs nav spēlējis, jo turpina atveseļotie pēc savainojuma. "Paklupu uz aizsarga nūjas, kas mani centās kavēt, un ar kājām ietriecos apmalē," oktobra negadījumu skaidro latviešu uzbrucējs. "Ārsti konstatēja diezgan sarežģītu potītes lūzumu un vēl kaula plīsumu. Ļoti daudz laika pavadīju rehabilitācijas centrā, veicot dažādus vingrinājumus. Katru dienu vienu stundu peldēju. Uz ledus esmu trīs nedēļas. Trenējos jau kopā ar komandu. Nākamnedēļ ceru spēlēt."

Pirmā saruna par Sočiem bijusi jau decembrī, bet vienošanās panākta pavisam nesen. "[Decembrī] bija iztaujāšana, vai esmu gatavs spēlēt izlasē. Sapratu, ka treneri ir ieinteresēti, lai es atgrieztos. Pirms nedēļas bija telefona zvans un jau konkrētāka saruna ar Baldonieku," atklāj Vasiļejvs. "Viņi jau zināja manu situāciju, ka turpinu ārstēt savainojumu. Teicu: ja būšu vesels, labprāt spēlētu izlasē."

Sočos jānospēlē labā līmenī, lai būtu padarīta darba sajūta. "Viennozīmgi jānospēlē cienīgi. Jācenšās parādīt labu sniegumu visās spēlēs," saka uzbrucējs. "Pirms četriem gadiem Vankūverā grupā mums nebija labu spēļu, bet beigās kvalifikācijas mačā labi pacīnījāmies ar Čehiju."

Vasiļjevam ir līgums ar vācu klubu arī uz nākamo sezonu, bet pēc karjeras beigām viņam būs tiesības strādāt par treneri, jo ir ieguvis B licenci un plāno dabūt arī A licenci.

Herberts VasiļjevsDzimis 1976. gada 23. maijā RīgāAugums 180 cm, svars 84 kgKlubs: Krēfeldes "Pinguine" (DEL, Vācija)Latvijas izlasē: 113 spēles, 68 (24+44) punkti

Pilnu materiālu var skatīt izdevuma jaunākajā numurā.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Diena"Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties