14.09.2016. 22:55
Haralda Vasiļjeva trenētā Jelgavas «Zemgale»/LLU trešdien Latvijas hokeja virslīgas spēlē pārspēja iepriekšējās sezonas valsts čempioni «Liepāju», bet šīs sezonas ambiciozākā šī turnīra komanda «Kurbads» izcīnīja pārliecinošu uzvaru, nostiprinoties turnīra tabulas līderpozīcijā.

«Zemgale»/LLU savā laukumā liepājniekus uzvarēja ar 4:2 (1:0, 2:2, 1:0), tiekot pie otrās uzvaras trīs mačos, bet pretiniekiem sagādājot otro neveiksmi trīs cīņās. Savukārt «Kurbads» ar 8:1 (2:0, 4:0, 2:1) pārspēja «Rīgas» hokejistus.

Jelgavā notikušajā spēlē «Zemgale»/LLU līdz otrā perioda vidum pēc Raimonda Vilkoita un Rinalda Rosinska gūtajiem vārtiem bija panākusi 2:0, taču tad «Liepāja» četru minūšu laikā atjaunoja neizšķirtu, ar precīziem metieniem izceļoties Imantam Ļeščovam un Vjačeslavam Minajevam.

Saistītie raksti

Tiesa, vēl līdz otrajam pārtraukumam laukuma saimnieki atguva vadību, jo 38 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām vārtus guva Kristaps Millers.

Savukārt pēdējā trešdaļā Raivis Kurņigins astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām nostiprināja jelgavnieku pārsvaru, panākot 4:2, bet atlikušajā laikā «Liepāja» atspēlēties nespēja, piedzīvojot otro zaudējumu.

Tikmēr Ogrē notikušajā spēlē «Kurbadam» piederēja liels pārsvars, kuru komanda pārvērta astoņos gūtos vārtos. Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Dāvis Straupe un Mārtiņš Gipters, bet pa reizei precīzi bija Jānis Straupe, Renārs Valters, Mārcis Zembergs un Juris Štāls. Savukārt «Rīgas» labā goda vārtus vairākumā iemeta Oļegs Šišļaņņikovs, kurš izcēlās desmit minūtes pirms mača beigām.

«Kurbads», kura vadība šosezon neslēpj savus mērķus kluba 20.pastāvēšanas gadā tikt pie valsts čempionu titula, izcīnīja trešo uzvaru tikpat spēlēs.

Iepriekšējo divu sezonu vicečempionei «Kurbadam» šosezon kluba budžets ir trīsreiz lielāks nekā citiem konkurentiem.

Pēc trešdienas spēlēm «Kurbadam» ir deviņi punkti, bet viņiem ar sešiem punktiem seko «Zemgale»/LLU. Pa trīs punktiem ir «Liepājai», «Mogo» un «Rīgai», bet bez punktiem ir «Prizma» un «Pārdaugava», kuras zaudējušas abos mačos.

Šosezon dalībai turnīrā pieteikušās septiņas komandas, kas aizvadīs piecu apļu turnīru, sešām labākajām sasniedzot «play-off» cīņas.

Šogad virslīgu atstājusi pagājušās sezonas pastarīte «Rīga 99»/«Tukums», bet augstāko komandu sabiedrībā atkal ar divām komandām spēlēs sporta skola «Pārdaugava», jo vienībai «Prizma» pievienojusies arī «Pārdaugava».

Čempiona titulu kā mērķi šogad izvirzīja «Kurbads» un «Mogo», bet pagājušās sezonas spēcīgākā vienība «Liepāja» vēlas cīnīties par labāko trijnieku.

Pateicoties «Optibet» atbalstam, šogad atkal risināsies Latvijas kausa izcīņa hokejā un Zvaigžņu spēle. Kausa fināls būs 17.februārī, un šajā turnīrā eksperimentālā kārtā tiks izmēģināts pagarinājums formātā «trīs pret trīs», bet Zvaigžņu spēle 26.decembrī notiks Liepājā.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti «Liepājas» hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja «Kurbadu».

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222