06.10.2013. 13:11
Itālijas virslīgas klubs "Vanoli Cremona" nolēmis noslēgt līgumu ar latviešu uzbrucēju Ernestu Kalvi, svētdien, 6. oktobrī, ziņo laikraksta "Gazzetta Dello Sport" Lombardijas izdevums. Itālijas čempionāts basketbolā sāksies 13. oktobrī.

Latviešu basketbolists Itālijas virslīgā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma. Kalve kļuva par rezultatīvāko spēlētāju 2005. gada Eiropas U18 čempionātā, vidēji spēlē gūstot 22,5 punktus, un noslēdza līgumu ar Itālijas klubu “Treviso Benetton”. Karjeras turpinājumā viņš spēlēja Vācijā, Latvijā, Lietuvā, Turcijā un Ungārijā.

Pirms 2013. gada sezonas Kalve trenējās Eirolīgas klubā “EA7 Milano”, taču septembrī pievienojās Ungārijas čempioniem “Szolnoki Olaj”. Adrijas līgā Ernests 26 spēlēs vidēji 21,8 minūtēs guva 8,9 punktus un izcīnīja 3,5 atlēkušās bumbas. Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā viņa rādītāji 10 spēlēs bija 14,3 punkti un 5,6 atlēkušās bumbas, bet Ungārijas čempionātā Kalve 12 spēlēs vidēji atzīmējās ar 9,0 punktiem un 4,3 izcīnītām bumbām zem groziem.

Septembra vidū Kalve saņēma uzaicinājumu piedalīties Itālijas kluba “Vanoli Cremona” treniņnometnē. Pēc vairākām spēlēm un diviem pārbaudes turnīriem klubs piedāvāja spēlētājam līgumu.

Sestdien “Vanoli Cremona” zaudēja “Sutor Montegranaro” vienībai ar rezultātu 84:90 un ieguva ceturto vietu “Lelio Di Rosa” piemiņas turnīrā Porto San Džordžio pilsētā. Kalve guva 12 punktus. Itālijas čempionāta pirmajā spēlē “Vanoli Cremona” tiksies ar valsts čempioniem “Montepaschi Siena”.

Sutor Montegranaro: Cinciarini 18, Sakic 9, Mayo 25, Tessitore, Ricci, Lauwers 8, Rossi, Mazzola ne, Mitrovic 15, Principi ne, Quaglia 1, Skeen 14.Vanoli Cremona: Chase 13, Conti, Marchetti, Woodside 4, Kalve 12, Jackson 18, Spralja 19, Antonelli, Ndoja 11, Kelly 7.

Izmantotie resursi:SportandoUltime notizie sportive - La Gazzetta dello SportVanoli Basket - Cremona