10.11.2013. 20:10
Šovakar plkst. 18:10 Anglijas Premjerlīgas 11. kārtā tika aizvadīta centrālā spēle ar vienu no skaļākajām izkārtnēm vēsturē, "Manchester United" savā "Old Trafford" stadionā uzņēma turnīra līdervienību Londonas "Arsenal". Pateicoties pirmajā puslaikā Robina van Pērsija gūtajiem vārtiem laukuma saimnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 1:0.

Abu komandu galvenie treneri nesagādāja nekādus būtiskus pārsteigumus. Laukuma saimnieku sastāvā atgriezās Maikls Keriks, kuram blakus laukuma centrā pussarga pozīcijā spēlēja Fils Džounss. Savukārt viesu sastāvu pēc traumas sadziedēšanas papildināja Matjē Flaminī. No "Arsenal" sastāva gan negaidīti slimības dēļ izkrita Pērs Mertezakers un Tomašs Rosickis. Spēles pirmajās minūtēs, kā jau saimniekiem pienākas, vairāk bumbu kontrolēja un uzbruka "Manchester United". Viesi gan aizsardzībā spēlēja droši un sākotnējo spiedienu izturēja pienācīgi. Abas komandas lielu uzmanību pievērsa laukuma centra zonai, kur arī izvērtās spēles ievadā lielākā daļa cīņas.

Tieši abu komandu centra aizsargu labā snieguma dēļ komandām neizdevās spēles sākumā uzsākt konstruktīvus uzbrukumus. Laukuma saimnieki vairāk centās savus uzbrukumus veidot caur malējiem pussargiem, kuri pārsvarā beidzās ar centrējumiem soda laukumā, pārbaudot Lorāna Koscelnija un Tomasa Vermālena darbības drošību centra aizsargu pāra lomā. Tieši viens no šādiem centrējumiem noveda pie vārtu guvuma, kad bumba tika raidīta ārpus gala līnijai. Veins Rūnijs izpildīja stūra sitienu, bet Robins van Pērsijs ar galvu raidīja bumbu labajā vārtu augšējā stūrī (1:0).

Pirmā puslaika beigas pagāja nopietnu sadursmju zīmē. 41. minūtē pēc stūra sitiena Džounss sadūrās galvām ar Voicehu Ščensniju un sākumā šķita, ka vārtsargs laukumu pametīs tikai ar nestuvju palīdzību. Tomēr pēc nelielas pauzes noskaidrojās, ka maiņa nebūs nepieciešama. Bet jau kompensācijas laikā otrā laukuma galā līdzīgu savainojumu guva Nemanja Vidičs, kurš pēc mediķu palīdzības laukumu pameta vēl pirms tiesneša svilpes, kas fiksē pārtraukumu. Pirmajā puslaikā "Arsenal" uzbrukumā darbojās ļoti bikli un nesagādāja praktiski nekādas problēmas Davida De Hejas sargātajiem vārtiem.

Otrā puslaika sākumā kļuva skaidrs, ka Vidiča trauma ir nopietna, jo Deivids Moizs viņa vietā laukumā sūtīja Tomu Kleverliju, bet Džounss no pussarga pozīcijas pienākumu pildīšanas pārkvalificējās uz centra aizsarga vietu. Otro puslaiku jau enerģiskāk uzsāka viesi, kamēr laukuma saimnieki daudz lielāku uzmanību pievērsa aizsardzībai, neaizmirstot gan arī par pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem, 60. minūtē, Rūnijam bija izcila iespēja gūt otros vārtus, tomēr viņa raidītā bumba lidoja nedaudz garām labajam vārtu stūrim situācijā, kurā vārtsargs vairs nebūtu glābējs. 61. minūtē Arsēns Vengers veica spēlētāju maiņu, Flaminī vietā laukumā sūtot uzbrukā vairāk noderīgo Džeku Vilšīru.

"Arsenal" spiediens uz mājinieku vārtiem brīžiem kļuva ļoti iespaidīgs, pietrūka vien izspēles līdz labām sitienu pozīcijām. "Manchester United" pārāk bieži un tuvu piespiedās saviem vārtiem, kas ļāva viesiem ar lieliem spēkiem doties pretinieka laukuma pusē. Tajā pašā laikā laukuma saimnieki centās izmantot iespējas atbildēt ar pretuzbrukumiem, kuri bija ne mazāk bīstami par pretinieku pozicionālajiem uzbrukumiem. Šādā spēles taktikā pazuda Šindži Kagava, kuru 78. minūtē nomainīja Raiens Gigss. Vengers atbildēja ar divām maiņām, laukumā sūtot Niklasu Bendtneru un Seržu Gnabrī. Maiņu taktikas stafeti atkal pārņēma Moizs, kurš pastiprinot aizsardzības spēlētāju skaitu, van Pērsija vietā laukumā laida Maruanu Felenī. Neskatoties uz viesu pūlēm "Manchester United" nosargāja uzvaru, atgriežoties cīņā par uzvaru Anglijas Premjerlīgā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
09.11. 17:00 Chelsea - West Brom 2:2 (1:0) Eto'o 45' Azārs 90'(11m) - Longs 60' Sesenjons 68'
09.11. 17:00 Liverpool - Fulham 4:0 (3:0) Amobarjeta 23'(s.v.) Škrtels 26' Svaress 36'54'
09.11. 17:00 Southampton - Hull 4:1 (3:0) Šnaiderlins 16' Lamberts 30'(11m) Lalana 37' Deiviss 88' - Sagbo 55'
09.11. 17:15 Crystal Palace - Everton 0:0
09.11. 17:00 Aston Villa - Cardiff 2:0 (0:0) Bakuna 76' Kozāks 84'
09.11. 19:30 Norwich - West Ham 3:1 (0:1) Hūpers 54'(s.v.) Snodgrāss 72' Fers 90' - Morisons 32'
10.11. 14:00 Tottenham - Newcastle 0:1 (0:1) Remī 13'
10.11. 16:05 Sunderland - Man City 1:0 (1:0) Bārdslijs 21'
10.11. 18:10 Swansea - Stoke 3:3 (0:2) Bonī 56'86' Daiers 74' - Volterss 8' Airlends 25' Adamss 90'(11m)
10.11. 18:10 Man United - Arsenal 1:0 (1:0) van Pērsijs 27'