10.01.2014. 21:35
BK „Valmiera” savā izbraukuma mačā Baltijas basketbola līgā ar 53:63 piekāpās Edgara Jeromanova pārstāvētajam zviedru klubam Norčēpingas „Dolphins”.

Lai arī „Valmiera” BBL pirms šīs spēles bija izcīnījusi vien vienu uzvaru mazāk nekā „Dolphins”, abas komandas A grupas tabulā šķīra veselas trīs vietas. Sezonas sākumā gan valmierieši jau bija izbaudījuši, ka basketbolu prot spēlēt arī zviedru komandā, jo 10. oktobrī bija zaudēts ar 58:82. Toreiz mūsējos iegāza Viljama Volkera 18 punkti un vājā spēle zem groziem.

Arī šodienas spēlē atlēkušās bumbas nebija „Valmiera” stiprā puse, un jau deviņas pirmajā puslaikā savāca Joakims Kjelboms. Atlēkušās bumbas gan nevar vainot metienu precizitātē, kas bija vāja abām komandām, un pēc pirmās ceturtdaļas vien 7:12 zviedru labā, bet pēc puslaika – 26:29.

Otrā puslaika sākumā rezultāts attīstījās jau raitāk, un „Valmieras” rindās ar rezultativitāti priecēja Jānis Kaufmanis, taču neklusēja arī latvietis „Dolphins” rindās, proti, Edgars Jeromanovs, kurš līdz trešās ceturtdaļas beigām bija guvis 10 punktus. Vēl šajā mačā Jeromanovam trīs atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Lai kā „Valmieras” saspēli censtos veidot Raimonds Gabrāns (deviņas rezultatīvas piespēles), otrā puslaika gaitā Zviedrijas komanda tā arī ne reizi nenokļuva iedzinējos un uzvarēja ar 63:53.

Jānis Kaufmanis izcēlās ar 23 gūtiem punktiem, tiesa, to gūšanai viņam bija nepieciešami 13 divpunktu metieni un 13 tālmetieni (no abiem trāpīti četri), bet 10 punktus pievienoja Māris Ziediņš. Astoņās BBL spēlēs "Valmiera" izcīnījusi četras uzvaras.

Dolphins-Valmiera 63:53 (12:7, 17:19, 18:14, 16:13) Valmiera: Kaufmanis 23, Ziediņš 10, Žvīgurs 10, Saulītis 4, Gabrāns 2, Cipruss 2, Elksnis 2, Amoliņš 2, EngersDolphins: Brauns 18, Kjelboms 15 (10 atl.b.), Jeromanovs 10, Tomanečs 9, Hemptons 6, Kadrispahičs 3, Sladoje 2

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA