05.03.2016. 20:21
"Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) Roberta Štelmahera vadībā joprojām lieliski turpina startēt "Valmiera/Ordo" vienība, kura šovakar savā laukumā cīņā pret "Jēkabpili" demonstrēja lielisku uzbrukuma basketbolu visa mača garumā un svinēja panākumu ar rezultātu 100:68. Uzvarētājiem visi 12 laukumā pabijušie spēlētāji atzīmējās ar gūtiem punktiem, bet rezultatīvākais ar 15 bija Mārtiņš Laksa.

Vidzemes Olimpiskajā centrā šovakar savā starpā tikās divas dažādas formas uzņēmušas vienības – mājinieki valmierieši Roberta Štelmahera vadībā gan LBL, gan Baltijas līgā kopumā bija tikuši pie 14 panākumiem 15 spēlēs, tikmēr Jēkabpils lūšiem tikai viena uzvara pēdējos sešos mačos. Pēc panākuma šī vakara spēlē valmierieši savstarpējos dueļos šosezon izvirzījušies vadībā 2-1.

Daudzsološāk mačs iesākās mājiniekiem, kuri pēc Mārtiņa Laksas tālmetiena izvirzījās priekšā 9:4. Tūlīt pat ar dubultu trīspunktnieku devu atbildēja viesu līderis Rinalds Sirsniņš, bet Oskara Virša grozs ceturtdaļas vidū jau panāca vadības maiņu (14:12). Līdzīga spēkošanās turpinājās līdz pat pirmā perioda izskaņai, tomēr, pateicoties Jēkabpils komandas "īsā sastāva" dinamiskajam un produktīvajam sniegumam, vadības grožus viesi tā arī neatdeva - 22:18.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar diviem ātriem Sanda Silava trejačiem, kas pusminūtē palielināja ciemiņu pārsvaru pat līdz +10 (28:18). Tūlītēja galvenā trenera Štelmahera komandas kopsapulce sapurināja iemigušos valmieriešus, un tas deva vēlamo rezultātu - Jānis Kaufmanis un Artūrs Bērziņš nokārtoja 14:0 izrāvienu, ko tikai nepilnas četras minūtes līdz puslaika beigām apturēt izdevās Modesta Kumpja sodiņiem (34:30). Rezultatīvā Kaufmaņa vēlāk gūtais 11. punkts ceturtdaļā panāca arī +9 mājinieku labā (43:34), tikmēr Jēkabpils uzbrukumi arvien biežāk noslēdzās ar nesagatavotiem metieniem. Valmierieši pirmajās divdesmit minūtēs izpildīja 16 rezultatīvas piespēles, otrajā periodā guva 29 punktus un lielajā pārtraukumā pelnīti devās pie rezultāta 47:35.

Augstā rezultativitāte mājinieku izpildījumā nebija pazudusi arī trešās ceturtdaļas startā, tikai šoreiz galvenie varoņi bija Akselis Vairogs un Aigars Šķēle, un tieši pēc jaunākā no brāļiem Šķēlēm trejača Valmieras pārsvars sasniedza apaļos +20 (62:42). Kamēr mājiniekiem grozā krita viens metiens pēc otra, viesiem punktu krājuma papildināšana nāca ar lielām grūtībām. Tuvojoties ceturkšņa noslēgumam, Laksas trīnītis panāca 75:49, bet rezultāts pirms noslēdzošā perioda 79:52.

Par formalitāti kļuvusī ceturtā ceturtdaļa lielus pavērsienus mača notikumu gaitā neradīja, un vienīgā atlikusī intriga bija par to, vai "Valmiera/Ordo" spēlētāji spēs sasniegt trīsciparu skaitli gūto punktu ailītē. Sanākušajai publikai par lielu prieku mājiniekiem pēc Dāvja Rozīša diviem punktiem no groza apakšas tas arī izdevās, kas arī bija pēdējais precīzais raidījums šajā mačā - 100:68.

”Valmiera/Ordo – "Jēkabpils” 100:68 (18:22, 29:13, 32:17, 21:16)”Valmiera/Ordo”: Laksa 15, Aig. Šķēle 13, Blaus 12, J. Kaufmanis 11, Bērziņš 9, Vairogs 8, Vīņauds 8, Arm. Šķēle 6, Jonāts 6 (10 atl.), Gabrāns 5, Rozītis 4, Iļjins 3”Jēkabpils”: Rutkausks 10 (9 atl.), Larsons 10, Kumpis 10, Virsis 10, Sirsniņš 9, Silavs 9, Virsis 8, Miglinieks 2, Gūtmanis