21.12.2016. 20:10

Sezonas pirmajā savstarpējā mačā Baltijas līgā „Jēkabpils” viesos pieveica „Valmieru” ar 78:59. Valmierai sezonas sākumā gan bija manāmas traumu problēmas un robi sastāvā, taču „Jēkabpils” Baltijas līgā līdz šim bija spēlējusi ļoti sekmīgi, izcīnot septiņas uzvaras deviņās spēlēs. Šovakar nācās ciest trešo zaudējumu.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas punktus guva vairāk vai mazāk līdzvērtīgi, taču pēc valmieriešiem izdevās iegūt arī 12 punktu pārsvaru un puslaiku noslēgt ar pārsvaru 33:26. Valmiera krietni labāk uzbruka no tālās distances, īpaši šajā ziņā izceļoties Artūram Bērziņam.

Trešajā ceturtdaļā „Jēkabpils” vairs neizdevās izvairīties no nokļūšanas patiešām pamatīgos iedzinējos, kas lielā mērā dzēsa intrigu par spēles uzvarētāju. Valmiera izcēlās ar vairākām efektīgām kombinācijām līdz brīvam tālmetienam, kā arī pārliecinoši darbojās aizsardzībā, šajā ceturtdaļā ielaižot tikai desmit punktus.

Pēdējo ceturtdaļu „Valmiera/Ordo” sagaidīja ar 22 punktu pārsvaru, taču, ņemot vērā pirmās spēles neveiksmi un iespēju, ka nākotnē jārēķina savstarpējo spēļu punktu starpība, Valmiera turpināja izmantot līderus un vienubrīd panāca arī +26. Mača izskaņā „Jēkabpils” turpināja apšaudīt pretinieku grozu ar neprecīziem tālmetieniem, kas šajā spēlē mājiniekiem bija viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem, un nācās ciest zaudējumu ar 55:77.

Īpaši neveiksmīga spēle Rinaldam Sirsniņam, kurā trāpīja tikai vienu no 13 metieniem no spēles (2p. 1/7, 3p. 0/6). Jēkabpils komanda trāpīja tikai trīs no 22 tālmetieniem, kas bija mazāk nekā vienam pašam „Valmieras/Ordo” spēlētājam Bērziņam, kurš grozā nogādāja piecus no deviņiem trejačiem, savācot 19 punktus. 18 punktus pievienoja Damjērs Pitss, kuram arī piecas piespēles un piecas kļūdas.

Jēkabpils: Virsis 16, Aleksejevs 10, Stumbris 9, Sokolovs 5, Vītiņš 5, Šeļakovs 3, J. Antrops 3, Sirsniņš 2, Magone 2, Miglinieks, Štelmahers, VeselovsValmiera/Ordo:A. Bērziņš 19, Pitss 18, Blaus 9, Kaufmanis 9, Jonāts 7, Laksa 6, Mālmanis 4, Gabrāns 3, Vairogs 2, Vīksne, Kārlis, O. Bērziņš

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa