23.12.2013. 10:29
Vienu no šīs sezonas bronzas medaļu pretendentu mačiem Valmiera svētdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā čempionāta cīņā aizraujošā cīņā ar 85:80 (16:17, 16:22, 20:19, 22:16, 11:6) savā laukumā pagarinājumā apspēlēja Jēkabpili.

Valmieras rindās pa 16 punktiem guva Jānis Kaufmanis un Raimons Gabrāns, bet 12 iemeta Dāvis Geks. Tikmēr Jēkabpils sastāvā rezultatīvākais bija Jurijs Aleksejevs, kuram 22 punkti un astoņas bumbas zem groziem, bet 19 punktus un arī astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Rinalds Sirsniņš.

Kā jau varēja gaidīt, mačs starp abām komandām iesākās līdzīgi, taču otrās ceturtdaļas piektajā minūtē Jēkabpils pamanījās panākt 12 punktu pārsvaru 32:20, bet puslaika pārtraukumā devās ar iekrātu septiņu punktu handikapu (39:32).

Trešajā ceturtdaļā mājiniekiem neizdevās būtiski lauzt cīņas gaitu, taču līdz ar ceturtā ceturkšņa sākumu Valmiera guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzoties jau vadībā ar 61:58, bet pēc tam panāca arī piecu punktu atstatumu. Jēkabpils tomēr spēja atgūties un vairāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Rinalda Sirsniņa tālmetiena atkal nonākt vadībā (68:67). Cīņa turpinājās punkts punktā līdz pat pamatlaika izskaņai.

Četras sekundes līdz pamatlaika beigām Māris Ziediņš panāca 74:72 par labu valmieriešiem un šķita, ka uzvarētājs šajā duelī ir noskaidrots, tomēr pēc tam Jānis Kaufmanis no Valmieras pārkāpa noteikumus pret Sirsniņu, kuram līdz ar mača izskaņu bija jāmet divi soda metieni. Basketbolists aukstasinīgi trāpīja abus un noveda cīņu līdz pagarinājumam.

Papildlaika sākumā labāk veicās Jēkabpilij, taču valmierieši pirmo reizi vadībā izvirzījās vien tā ceturtajā minūtē (79:78). Pēc tam divi precīzi soda metieni izdevās Raimondam Gabrānam, kurš panāca 83:80, bet Jēkabpils savā uzbrukumā nospēlēja nesekmīgi, un pēc tam Gabrāns trāpīja vēl divus soda metienus, uzstādot cīņas galarezultātu.

Kā jau ziņots, citās LBL spēlēs svētdien valsts vicečempioni Ventspils komanda savā laukumā ar rezultātu 100:60 (39:18, 15:12, 21:13, 25:17) pārliecinoši apspēlēja LMT Basketbola akadēmija jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komandu, bet Liepāja/Triobet mājās ar 99:69 (27:27, 26:10, 21:14, 25:18) uzvarēja Latvijas Universitāti.

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar divām uzvarām abās līdz šim aizvadītajās spēlēs ir VEF Rīga, bet otrā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir Ventspils komanda, kurai ar 12 panākumiem 16 mačos seko Jēkabpils, bet nu tāda bilance ir arī Valmierai. Savukārt piekto vietu ar 11 panākumiem 16 cīņās ieņem Liepāja/Triobet.

Sestajā vietā atrodas Jūrmala/Fēnikss vienība, kurai 15 mačos ir deviņas uzvaras, septiņi panākumi 17 cīņās ir Saldus komandai, bet tai ar sešiem panākumiem 16 mačos seko Barons kvartāls. Savukārt Jelgavas un Turības basketbolisti izcīnījuši pa piecām uzvarām 16 spēlēs, bet viņiem ar četrām uzvarām 16 mačos 11.vietā seko Latvijas Universitātes (LU) komanda.

Tikmēr LMT Basketbola akadēmija jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmes visās astoņās līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12.vietu.

VEF Rīga LBL turnīrā ar desmit komandām šosezon spēlēs vien vienu apli izbraukumā, bet ar vicečempioniem Ventspils aizvadīs divas cīņas (kopā - 12 spēles). Ventspils ar visām komandām izspēlēs divus apļus (kopā - 22 spēles), Latvijas U-18 izlase ar visām komandām, izņemot VEF Rīgu, izspēlēs divus apļus (kopā - 21 spēli). Savukārt pārējās deviņas komandas savā starpā spēlēs pa četrām reizēm (kopā - 37 spēles). Komandu vietas turnīra tabulā tiek noteiktas pēc izcīnīto uzvaru procenta.

Tikmēr izslēgšanas turnīrā saglabāsies pēdējo gadu ierastā sistēma, un tajā piedalīsies sešas komandas. Pirmās divas kārtas sērijas notiks līdz trim uzvarām, bet finālā komandas sacentīsies līdz četriem panākumiem.

Kā zināms, aizvadītās sezonas finālsērijā VEF Rīga uzvarēja Ventspils komandu ar rezultātu 4-1, valsts čempiona titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.