01.06.2016. 18:26
Pie Krievijas kluba "Nizhny Novgorod" stūres Artūram Štālbergam palīdzēs cits latviešu speciālists Edmunds Valeiko, kurš šajā sezonā uzvarēja Kazahstānas čempionātā.

"Nizhny Novgorod" pēdējos divus gadus trenēja latviešu speciālists Ainars Bagatskis. Šajā sezonā komanda VTB Vienotajā līgā izcīnīja 17 uzvaras un piedzīvoja 13 zaudējumus, iekļūstot izslēgšanas mačos, kur ceturtdaļfinālā ar 0-3 tika atzīts Kazaņas "Unics" pārākums. Pēcāk Bagatskis paziņoja par aiziešanu no komandas, bet stūres ratu pārņēma Artūrs Štālbergs, ar kuru līgums tika noslēgts uz vienu gadu.

Šodien par viņa palīgu apstiprināts cits latviešu speciālists - Edmunds Valeiko. Pagājušajā gadā viņš bija Latvijas Basketbola līgas kluba "Jēkabpils" galvenais treneris, bet šosezon strādāja Atirau "Beibarys" treneru štābā, kļūstot par Kazahstānas čempionu.

"Priecājos kļūt par daļu kluba, kas nospraudis mērķi audzināt jaunos krievu basketbolistus un kopā ar viņiem izcīnīt lielas uzvaras. "Nizhny Novgorod" ir rūpīgi izstrādāta sistēma darbā ar bērniem un jaunatni, un tuvākajā laikā darbs nesīs augļus. Gribu pateikties kluba vadībai un Artūram Štālbergam par doto iespēju," sacīja Valeiko, kurš Latvijas izlasē kā spēlētājs aizvadījis 90 mačus un piedalījies trīs Eiropas čempionātos.

Tāpat Valeiko trīs reizes kļuvis par Latvijas čempionu, septiņas reizes ieguvis sudraba godalgu. Viņa kontā arī Ukrainas zelts, sudrabs un bronza, kā arī FIBA Eirokausa sudrabs 2005. gadā.

"Esmu ļoti apmierināts ar to, ka Edmunds piekrita pievienoties "Nizhny Novgorod" treneru štābam. Daudzus gadus viņš pārstāvēja Latvijas izlasi saspēles vadītāja lomā, bet pēc karjeras beigām prata noiet ceļu no jaunatnes trenera līdz darbam nacionālajā izlasē. Edmundam ir bagātīga pieredze un uzvarētāja raksturs," padoto slavēja Štālbergs.

Izmantotie resursi:Баскетбольный клуб «Нижний Новгород» -...FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties