09.11.2015. 00:10
Vērtīgu uzvaru Francijas čempionātā pār principiālākajiem pretiniekiem svinēja Lionas "Olympique", kas Ronas derbijā ar rezultātu 3:0 sakāva "St.-Etienne". Visus vārtus mājinieku labā guva Aleksandrs Lakazets, bet spēle ieies vēsturē arī kā pēdējais derbijs, kas noticis ilggadējā Lionas mājvietā "Stade Gerland".

Lionas "Olympique" salīdzinājumā ar Čempionu līgas spēli pret Sanktpēterburgas "Zenit" (0:2) sākumsastāvā veica trīs maiņas. Abu malējo aizsargu Anrī Bedimo un Kristofa Žalē vietā devās Žeremī Morels un Rafaels, bet centra pussargu Serži Darderu aizstāja Žordans Ferī. Par spīti milzīgajam skandālam ārpus laukuma, spēli sāka arī uzbrūkošais pussargs Matjē Valbuenā. Viesiem starta vienpadsmitniekā izgāja deviņi spēlētāji, kuri pirms trim dienām sāka maču Eiropas līgā – malā palika Kevins Monē-Pakē un Valentēns Eseriks, kurus aizvietoja Romēns Amumā un Žeremī Klemāns.

Jau no pirmajām minūtēm liels pārsvars bumbas kontrolē piederēja Lionas "Olympique", taču reālu vārtu gūšanas iespēju praktiski nebija. Kā jau derbijā pienākas, netrūka cīņas un kartīšu – Vensāns Pažo izcēlās jau 35. sekundē, sestajā minūtē tika brīdināts arī Fabjēns Lemuāns, bet mājiniekiem dzelteno kartīti pirmajā puslaikā saņēma Rafaels. Un 31. minūtē katrā no komandām sekoja pa piespiedu maiņai – Lionas kapteini Maksimu Gonalonu nomainīja Darders, bet Lemuāna vietā devās Eseriks.

Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja bija vien 38. minūtē, taču kāda – Stefanam Rufjē pēc Ferī un Valbuenā sitieniem nācās glābt pat divreiz. Šo epizodi "St.-Etienne" pārdzīvoja, taču 41. minūtē gan rezultāts tika atklāts. Pie sava soda laukuma pavisam nevietā paslīdēja kapteinis Loiks Perēns, Aleksandrs Lakazets izskrēja vienatnē pret vārtsargu un ļoti eleganti un meistarīgi pārmeta bumbu pāri Rufjē (1:0). Jāpiebilst gan, ka Lakazetam piespēles brīdī varēja fiksēt aizmugures stāvokli.

Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās, bet momenti turpināja rasties tikai pie viesu vārtiem. 53. minūtē Lakazets sita gar vārtu stabu, bet 59. minūtē viņš pēc Rafaela sitiena bija pirmais pie atlēkušās bumbas (2:0). 20 minūtes līdz beigām abas komandas galvenokārt traumu dēļ jau bija iztērējušas visas maiņas – savainoti tika arī centra aizsargi Samuels Umtitī (Liona) un Florentēns Pogbā (Sentetjēna) -, un pēc Ferī izklupiena spēli nebija spējīgs turpināt arī Roberts Beričs. Jācer, ka tas slovēņu uzbrucējam neliegs piedalīties drīzumā gaidāmajās pārspēlēs par došanos uz "Euro 2016".

Mazākumā "St.-Etienne" iespēju izcelties praktiski nebija, taču vienā epizodē gan mājinieki paši varēja pamest pretiniekiem glābšanas riņķi. Pēc centrējuma Mapū Jangambivā soda laukumā pat divreiz iesita pa seju Perēnam, pārsitot viņam lūpu – ja tiesneši to būtu redzējuši, ļoti iespējams, sekotu pendele un sarkanā kartīte. Citādi tuvāk vārtu guvumam bija viesi, un kompensācijas laika trešajā minūtē skaistu punktu 111. derbijam pielika Lakazets, pēc Ferī piespēles izejot viens pret vienu, apspēlējot Rufjē un sitot tukšos vārtos (3:0).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Angers – Rennes 0:2 (0:1) Dukurē 4' Fernandešs 61'
PSG – Toulouse 5:0 (2:0) Di Marija 6' Ibrahimovičs 18'75' Moura 66' Laveci 79'
Lille - Bastia 1:1 (0:0) Sidibē 87' – Daniks 73'
Caen - Guingamp 2:1 (0:0) Ferē 62' Delors 71' – Leveks 85'
Montpellier - Nantes 2:1 (1:0) Rusijons 12' Iltons 90' – Bamū 64'
Lorient - Troyes 4:1 (1:0) Žano 33' Mukandžo 58'90'+2(11m) Ndongs 78' – Nivē 62'(11m)
Reims - Gazelec 1:2 (0:1) Kjei 77' – Butebs 34' Zuā 71'
Marseille – Nice 0:1 (0:1) Žermēns 16'
Lyon – St.-Etienne 3:0 (1:0) Lakazets 41'59'90'+3
Bordeaux – Monaco 3:1 (2:1) Moriss-Belē 37' Jamberē 41' Plašils 49' – Košta 23'