24.03.2014. 00:52
"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 6-11) pirmdien, 24. martā, noslēgs VTB līgas sezonu, savā laukumā plkst. 19:30 uzņemot Jāņa Blūma pārstāvētos Kazahstānas kausa ieguvējus "Astana" (8-9), kuriem viesos zaudēja ar astoņu punktu starpību. Tiešraide LTV7.

Pirmdien Kazahstāna svin astronomisko Jaunā gada iestāšanos jeb Novruza svētkus. Novruzs iekrīt pavasara pirmajā dienā, kad diena un nakts nonāk vienā garumā. Novruzs ir pazīstams kā persiešu (Irānas) Jaunais gads, turklāt to plaši atzīmē arī tjurku tautas Rietumu un Centrālajā Āzijā.

10 Azovmaš 4-13 21

Latvijas čempionu starptautiskajai sezonai pirmdienas vakarā tiks pielikts punkts. Atliek spēlēt par pašcieņu un profesionāļu godu, jo sezonu pabeigt ar sešiem zaudējumiem pēc kārtas nebūtu glīti. Saldajā uzvaras auglī nav izdevies iekosties kopš 19. janvāra, kad viesos izdevās pārspēt “Cmoki Minsk”, savukārt pašmāju skatītājus nav izdevies iepriecināt kopš 12. janvāra.

Pirmās kārtas spēlē Ramūna Butauta vīri piedzīvoja neveiksmi ar astoņu punktu starpību – 81:89. Toreiz rīdzinieki zaudēja cīņā zem groziem (28-37), kā arī neprata tikt galā ar Astanas viesspēlētājiem, jo “tīģeru” leģionāri kopā sameta 83 punktus.

Cita VEF problēma ir spēļu prakse, precīzāk, tās trūkums. Līdz aprīļa otrajai pusei komandai palikusi tikai viena spēle – trešdien, 2. aprīlī, izbraukumā jātiekas ar Jēkabpili.

Astana ir nodrošinājusi vismaz piekto pozīciju B grupā, taču joprojām var pacīnīties par ceturto vietu. Lai to paveiktu, viesiem Rīgā nepieciešama uzvara vai jācer, ka Samaras “Krasnije Kriļja” mājās zaudēs Baltkrievijas čempioniem “Cmoki Minsk”.

Ja Astana finišēs ceturtā, tā iegūs mājas laukuma priekšrocības duelī pret A grupas piekto labāko komandu Krasnojarskas “Enisey”. Turpretī piektā vieta kazahus savedīs ar spēcīgo Ņižņijnovgorodu un laukuma priešrocības būs pretinieku pusē.

Kazahstānas kluba uzvaras gadījumā, astotdaļfinālu pāri izskatīsies sekojoši:

(A3) Lokomotiv – Krasnij Oktjabr (B6)(A4) Nizhny Novgorod – Krasnije Kriļja (B5)(B4) Astana – Enisey (A5)(B3) Triumf – Spartak (A6)

Uz komandas neveiksmju fona personīgā statistika kļūst otršķirīga un, patiesību sakot, tā neatspoguļo visu komandā notiekošo. Pēc Kenana Bajramoviča aizbraukšanas par rezultatīvākajiem VEF spēlētājiem turnīrā kļuvuši Deriks Nikss (vidēji 12,2 punkti spēlē), Entuāns Robinsons (11,4) un Dī Brauns (11,2).

Cīņā par atlēkušajām bumbām aina ir līdzīga. “Michigan State” absolvents Nikss ieņem pirmo vietu (5,9 atlēkušās bumbas), apsteidzot Robinsonu (5,6) un Artūru Bērziņu (3,1). Piespēļu dalīšanā pirmā roka ir Braunam (5,9 piespēles), sekojot Kristapam Janičenokam (3,0) un Gatim Jahovičam (2,4).

Latviešu spēlētāju neoficiālajā rangā līderpozīcijās izvirzījies Rihards Kuksiks (lietderības koeficients 9,3), apdzenot Artūru Bērziņu (8,1), Gati Jahoviču (7,5) un Kristapu Janičenoku (7,0).

Jauno spēlētāju ieskaitē neapšaubāms līderis būtu Jānis Bērziņš, taču savainojums liedz viņam palīdzēt komandai. Centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks vidēji 08:16 minūtēs guvis 2,5 punktus un izcīnījis 1,5 atlēkušās bumbas. Viktors Iļjins septiņās minūtēs iespējis 1,2 punktiem pievienot 0,9 atlēkušās bumbas.

Saspēles vadītājs Ingus Jakovičs VTB līgā vidēji spēlējis 06:21 minūti, guvis 1,3 punktus un izdarījis 0,8 piespēles. Kristapa Pļavnieka rādītāji piecās minūtēs ir 1,0 punkts un 0,7 piespēles. Taisnības labad jāpiebilst, ka visi nosauktie lielāko praksi gūst treniņos un LBL spēlēs.

Jānis Blūms aizvada solīdu sezonu un uzskatāms par kandidātu VTB līgas labākā “sestā spēlētāja” balvai. Uzbrūkošais aizsargs 13 no 16 spēlēm sācis no soliņa, vidēji 22,2 minūtēs guvis 10,8 punktus, izcīnījis 2,0 atlēkušās bumbas, izdarījis 1,9 rezultatīvas piespēles un nopelnījis lietderības koeficientu 10,6.

Labākā rezervista balvai kandidē arī Niks Zisis (Unics), Nenads Krstičs (CSKA), Damjans Kuļigs (Turow), Peteri Koponens (Himki), Kails Lendrijs (Triumf), Džeimss Ogastīns (Himki), Kosta Perovičs (Enisey), Renalds Seibutis (Lietuvos rytas) un Vitālijs Fridzons (CSKA).