27.01.2017. 00:00

Dimitrovs šobrīd atrodas karjeras labākajā formā, sasniedzot 10 uzvaru sēriju. Grigors pirms ierašanās Melburnā uzvarēja Brisbenas turnīrā, gan tur, gan arī tagad Melburnā sakrājot piecas uzvaras.

Identiska uzvaru sērija viņam bija 2014. gada vasarā, kad piecas uzvaras gūtas "Queen's Club" turnīrā un Vimbldonā, kur viņam bija pirmais "Grand Slam" pusfināls. Toreiz viņu apturēja Novaks Džokovičs, bet tagad pretī stāsies cits tenisa milzis Nadala personā.

Dimitrovs Rafu pieveicis tikai vienreiz (1-7), savu pirmo un pagaidām arī vienīgo uzvaru svinot abu pēdējā mačā, kas notika oktobrī Pekinā (6:2, 6:4). Nadals toreiz vairāk pats zaudēja, nekā Dimitrovs uzvarēja. Rafam divos setos 32 nepiespiestās kļūdas, Grigoram būtībā vieglai uzvarai pietika ar laba līmeņa aizsardzību.

Visos septiņos pārējos mačos viņš Dimitrovu ir uzvarējis, tiesa, Grigors piecās no šīm zaudētajām spēlēm paņēma vietu setu. Un vienmēr ir uzvarējis vismaz vienā setā piecos uz "hard" seguma notikušajos mačos.

Tas viņam izdevās arī abu vienīgajā iepriekšējā tikšanās reizē uz "Grand Slam" skatuves, kad abi 2014. gadā sacentās "Australian Open" ceturtdaļfinālā. Nadalam toreiz atspēlēšanās pēc zaudēta 1. seta – 3:6, 7:6(3), 7:6(7), 6:2. Dimitrovam 3. setā bija divas setbumbas, no kurām viena ar savu servi, tomēr nespējot iegūt 2-1 pārsvaru setos, kam sekoja ātra padošanās.

Kamēr Dimitrovs tikai vienreiz spēlējis "Grand Slam" pusfinālā un to zaudējis, Nadalam "major" turnīru pusfinālos ir fantastika 20-3 bilance, ieskaitot 3-1 Melburnā, turklāt viņš ir uzvarējis pēdējos "major" 12 pusfinālos. Tiesa, pēdējais no tiem bija 2014. gadā Parīzē. Kopš tā laika spānim kārtējā savainojumu sērija un attiecīgi arī būtisks formas kritums. Taisnības labad gan jāsaka, ka 2009. gada čempions pirmajos piecos mačos Melburnā atstāja ļoti labu iespaidu, turklāt šobrīd ir bez veselības problēmām un spēlē bez sāpēm.

Nadals "Grand Slam" pusfinālā nav zaudējis kopš 2009. gada "US Open", kur viņu soli pirms fināla apturēja Huans Martins Del Potro. Pirmie divi zaudētie pusfināli viņam bija 2008. gadā – Melburnā Žo-Vilfrīdam Tsongam un Ņujorkā Endijam Marejam.

Ja Dimitrovam izdosies uzvarēt Nadalu, viņš kļūs par pirmo Bulgārijas tenisistu, kas spēlējis "Grand Slam" finālā. Šīs valsts labākais rezultāts "Grand Slam" vienspēļu turnīros ir pusfināls gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Dāmām ar vienu pusfinālu (2010. gadā Vimbldonā) izcēlusies Cvetana Pironkova.

Dimitrovs tikai vienreiz (1-8) "Grand Slam" turnīrā uzvarējis Top 10 spēlētāju, kas viņam bija pa spēkam 2014. gadā Vimbldonas ceturtdaļfinālā pret tā laika piekto numuru Mareju.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222