21.09.2014. 19:20
Mačā par trešo vietu un bronzas medaļu pasaules čempionātā volejbolā uzvaru svinēja Vācija, savus pretiniekus frančus sakaujot trijos setos (25:21, 26:24, 25:23).

Gan Francija, gan Vācija vakardienas pusfinālos cieta zaudējumus, taču jāatzīst, ka finālam daudz tuvāk franči, kuriem pietrūka tikai nedaudz, lai piektajā setā nolauztu favorītus brazīliešus. Arī pārējā turnīra gaita liecināja par labu Francijai, turklāt trešās kārtas grupu turnīra mačā Francija vāciešus pieveica ar 3:0.

Taču par labu Francijai neliecināja pirmie divi seti šodienas spēlē - Vācija bija vadībā teju visu pirmo setu un, lai arī pielaida frančus līdz 22:20, seta izskaņā Gjorgijs Grozers ar spēcīgu servi nodrošināja Vācijas uzvaru (25:21). Otrā seta izskaņa bija daudz nervozāka, un pie rezultāta 24:23 abu izlašu volejbolisti apmainījās ar servēm tīklā, taču savu otro setbumbu tomēr izmantoja Vācija, kad precīzs blokā bija Deniss Kaliberda. 2:0, un Francija dziļu problēmu priekšā.

Trešais sets risinājās punkts pa punktam līdz brīdim, kad Vācija apturēja divas franču gremdes pēc kārtas un panāca trīs punktu pārsvaru. Pie rezultāta 21:17 izskatījās, ka vācieši var sākt gatavot svinības, taču beidzot Francijas izlasē parādījās iedvesma un ar pašaizliedzīgu spēli tika gūti trīs punkti pēc kārtas (20:21), bet pēc tam arī panākts neizšķirts 22:22. Neiztika gan bez skandāla, jo tiesnesis pat pēc rūpīga video atkārtojuma izvērtēšanas nepamanīja, ka Francijas spēlētājs Mori Sidibe blokā pieskārās tīklam. Pēc Vācijas trenera neatlaidīgiem protestiem tiesnesis piekrita noskatīties atkārtojumu vēlreiz un mainīja savu lēmumu.

Līdz ar to 23:21 Vācijas labā, un no šī trieciena Francija neatguvās. Viena mačbumba tika atspēlēta, taču tas arī viss, un Vācijas uzvara setā (25:23) un visā mačā 3:0.

Vācijas izlasei šī ir pirmā medaļa pasaules čempionātos kopš 1970. gada, kad par čempioni kļuva Austrumvācija (1974. gadā VDR palika ceturtā), savukārt Francija nav izmantojusi savu iespēju gūt otro medaļu savā vēsturē.

Vakarā 21:25 pēc Latvijas laika sāksies finālmačs, kurā mājinieki poļi izaicinās pēdējo trīs finālu uzvarētājus brazīliešus.

Izmantotie resursi:poland.fivb2014.org