13.05.2018. 23:32

B grupas pirmajā spēlē sestdien ASV kārtējo reizi šajā čempionātā apliecināja savu milzīgo uzbrukumu potenciālu un ar 9:3 sagrāva Norvēģiju. Somija šajā čempionātā bija paspējusi gan zaudēt Dānijai, gan arī iepriekšējā spēlē izrēķināties ar Kanādu. Vācijai tikmēr pēc olimpisko spēļu sudraba ne tas spēcīgākais čempionāts, un komanda atradās itin tālu no grupas labāko četrinieka.

Mača sākumā viss liecināja par to, ka Somija uzņēmusi lielisku formu un pēc uzvaras pret Kanādu būs spējīga pieveikt arī potenciāli vājāko Vāciju. Jau trešajā minūtē 19 gadus vecais Ēli Tolvanens ar izvirzīja somus vadībā (1:0), taču turpinājumā pirmajā periodā Somija nespēja dubultot pārsvaru. Jāsaka gan, ka Vācijas uzbrukums izskatījās vāji, un komanda 20 minūtēs tikai divas reizes meta pa vārtiem.

Otrā perioda sākumā Vācija spēja izturēt skaitlisko mazākumu, un 26. minūtē Frederiks Tifels izlīdzināja spēles rezultātu - 1:1. Kopējā spēlē somi joprojām izskatījās labāk, taču nekādi nespēja pārspēt Matiasu Nīderbergeru. Perioda otrajā daļā Somiju ierobežoja divi noraidījumi, pie tam 39. minūtē ar Bjorna Krupa precīzu metienu Vācija pārņēma vadību - 2:1.

Pie šāda rezultāta Vācija lielu uzsvaru trešajā periodā lika uz disciplinētu spēli aizsardzībā, kas arī lieliski izdevās, teicamu sniegumu vārtos turpinot demonstrēt Nīderbergeram. 57. minūtē Tifels nopelnīja noraidījumu, un skaitliskajā vairākumā somi izlīdzināja rezultātu - precīzs metiens Sebastianam Aho (2:2).

Pēc šāda pavērsiena Vācija spēles papildlaikā nesalūza, un 63. minūtē vāciešiem divus punktus nodrošināja Markuss Aisenšmids - 3:2.

Vācija - Somija 3:2 P (0:1, 2:1, 0:1, 1:0)Vārti: 2:26 Tolvanens (Rikola) 0:1, 25:56 Tifels (Zaidenbergs, Mihaelis) 1:1, 38:48 Krups (Hagers, Aisenšmids) 2:1, 57:54 Aho (Granlunds, Teravainens, vair.) 2:2, 62:00 Aisenšmids (Kahuns) 3:2Metieni: 15:38Soda minūtes: 6:4Vārtsargi: Matiass Nīderbergers - Ville Huso

Izmantotie avoti:Page Redirection