16.05.2017. 17:13

Trase tiks izveidota tajā pašā konfigurācijā kā pērn, kad arī maijā notika Attīstības līgas posms, bet vēlāk augustā viens no čempionāta posmiem. Šis trases "lejauts" ir krietni piemērotāks kartingam gan konfigurācijas, gan trases drošības nodrošinājuma ziņā nekā tas bija 2015. gadā, kad pirmo reizi tur notika sacensības.

Liels paldies idejas virzītājam Reinim Riekstiņam.

Sacīkstēs izmantosim formātu ar divām kvalifikācijas sesijām un finālbraucieniem, lietosim atsvarus. Šoreiz kartingus trasē nodrošinās Sporta komplekss "333" un tie būs nevis GT2 un pat ne jaunie SR5, bet jaudīgie 13 zirgspēku RT8, kas parasti ir pieejami "trijnieku" lielajā trasē. Izsakām komlpeksa vadībai pateicību par šādu iespēju.

Sezonas pirmajos Attīstības līgas posmos katrā ir bijis savs uzvarētājs. Vispirms "Ātruma cilts" kartinga hallē kausa izcīņas formāta sacīkstē uzvarēja Artūrs Freimanis, marta beigās turpat RX tipa sacīkstē - Kaspars Ritums, bet aprīlī, pēc pieciem gadiem atgriežoties Preses nama kartinga hallē, uzvarēja Sandis Eislers.

Kopumā Uzvaras parkā šī būs ceturtā sacīkste, pirmo reizi tā notika 2015. gada augustā, kad Rīgas svētku laikā čempionāta desmitajā posmā uzvaru izcīnīja Andrejs Laipnieks. 2016. gadā maijā Pārdaugavas svētkos notika Attīstības līgas sacīkste, kurā triumfēja Edgars Sproģis, bet vēlāk augustā Rīgas svētku laikā 11. čempionāta posmā atkal uzvarēja Laipnieks.

Mērķis Attīstības līgas sacensībām ir ļaut braucējiem trenēties un apgūt dažādas iemaņas, bet rīkotājiem pamēģināt dažādus sacensību formāta risinājumus, padarīt Openkart sezonu daudzveidīgāku, noslīpēt atsevišķu sacensību elementus, kā arī testēt dažādus trašu konfigurāciju risinājumus un jaunas trases. Sacīkstēs līdz šim izmantoti dažādi formāti - iebraucienu sistēma cīnoties par vietām vai uz apļu laikiem, rallijkrosa formāts, kausa izcīņas formāts un tradicionālais Openkart čempionātā izmantotais formāts.

Izmantotie resursi:Openkart - amatieru kartinga sacensības