04.09.2014. 12:00
Ceturtdiena Ņujorkā notiekošajā "US Open" tenisa turnīrā ir vīriešu vienspēļu sacensību ceturtdaļfinālu diena. Šodien tiks izspēlēti atlikušie divi ceturtdaļfināli. Dienas spēlē Tomāšs Berdihs sacentīsies ar Marinu Čiliču, bet vakara mačā tenisa cienītājus izklaidēs Rodžers Federers un Gaels Monfīss. Šovakar spēle arī Aļonai Ostapenko, kura kopā ar ukrainieti Olgu Fridmanu centīsies iekļūt dubultspēļu pusfinālā.

Dienas pirmajā pusfinālā plkst. 20:30 notiks Čehijas un Horvātijas milžu duelis – Berdihs pret Čiliču. Savstarpējos mačos labāk veicies Berdiham, kurš ir vadībā ar 5-3. Abu pēdējā cīņā gan pārāks bija Čiličs, kurš Berdihu Vimbldonas 4. kārtā pārspēja ar 7:6(5), 6:4, 7:6(6). Tā spēle beidzās pamatīgā tumsā, Berdihs bija ļoti neapmierināts ar to, ka jāspēlē sliktas redzamības apstākļos. Tomāšs neizmantoja iespējas uzvarēt 3. setu, kas ļautu maču pabeigt nākamajā dienā. Čiličs divas no trim uzvarām pret Berdihu guvis uz zāliena seguma. "Grand Slam" turnīros abi tikušies tikai vienreiz – jau pieminētajā Vimbldonā.

Berdihs turnīra četros mačos ir nobreikots tikai četras reizes un turnīrā uzvarējis 94% serves geimu. Tas ir labākais rādītājs starp visiem sacensībās palikušajiem dalībniekiem. Berdiham iepriekšējā kārtā bija ļoti viegla uzvara pret Dominiku Tīmu (6:1, 6:2, 6:4), kamēr Čiličs spēlēja piecus setus pret Žilu Simonu. Nevajadzīgi ilgu maču aizvadīšana Čiliču bieži iegāzusi "Grand Slam" turnīros, noguruma stāvoklī otrajā nedēļā nespējot spēlēt savu labāko tenisu.

Čiličs uzvarējis tikai vienu no iepriekšējiem četriem "Grand Slam" ceturtdaļfināliem, to 2010. gadā Austrālijā izdarot pret Endiju Rodiku. Berdiham "Grand Slam" ceturtdaļfinālu mačos 4-6 bilance, pēdējā cīņā viņš jūnijā Parīzē zaudēja Ernestam Gulbim. Tiktāl par statistikas lietām. Ko redzēsim šodienas mačā? Abiem lielākais trumpis ir serve, abi tenisisti pārsvarā spēlē uz gala līnijas, paļaujoties uz "forehand" sitienu. Mača tēma varētu būt īsās izspēles ar daudz viegli uzvarētiem punktiem servētāju izpildījumā. Čiličam gan parasti šajā ziņā ir lielākas grūtības par Berdihu. Jau minēju par noguruma faktoru, kas Marinu varētu iegāzt ne pirmo reizi.

Plkst. 3:00 naktī pieckārtējais čempions Federers sacentīsies ar atraktīvo francūzi Monfīsu, kurš pārsteidzoši turnīrā vēl nav zaudējis nevienu setu. Ar viņa izklaidīgo spēles stilu tas patiešām ir iespaidīgs sasniegums. Francūzis Šveices leģendu ir uzvarējis divreiz deviņos mačos – 2010. gadā Parīzes "Masters 1000" turnīrā un 2013. gadā tādas pašas nozīmes sacensībās Šanhajā. Vai Monfīss ar Federeru var tikt galā "Grand Slam" turnīrā?

Abi līdz šim "major" ietvaros tikušies trīs reizes, visus mačus aizvadot "French Open". Monfīss ar savas publikas atbalstu trīs spēlēs Rodžeram atņēmis tikai vienu setu, un tas notika sen – 2008. gadā. Monfīss uzvarējis tikai vienu no pieciem "Grand Slam" ceturtdaļfināliem, pirms sešiem gadiem Francijā pieveicot Davidu Fereru. Monfīsam tā ir vienīgā (1-7) Top 5 uzvara "Grand Slam" līmeņa sacensībās. Monfīsu šogad "Grand Slam" turnīros uzveikuši Rafaels Nadals, Endijs Marejs un Jirži Veselijs. Ja neskaita zaudējumu čeham Vimbldonā, pārējie divi rezultāti ir pieklājīgi. Tiesa, Marejam "French Open" 5. sets tika atdots ar 0:6.

Statistika viennozīmīgi ir par labu Federeram, bet ne tai ne vienmēr ir izšķiroša nozīme. Ja Monfīss labi servēs un nespēlēs pasīvi, viņš noteikti var radīt Federeram nopietnas problēmas. Rodžers neko pārdabisku pusotras nedēļas laikā Ņujorkā nav demonstrējis. Viņam ir ierastās problēmas ar norāvušies sitieniem, tāpat Stefana Edberga vadībā bieži pielietotais "serve&volley" nereti mēdz pievilt. Augusta vidū Sinsinati notikušajā mačā Federers Monfīsam vienu setu zaudēja (6:4, 4:6, 6:3).

Ap plkst. 23:00 (ceturtais mačs 8. korta) dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālu aizvadīs Aļona Ostapenko, kura Ņujorkā spēlē kopā ar Ukrainas tenisisti Olgu Fridmanu.

"US Open" rāda abi Eurosport kanāli, tāpat sacensības no Ņujorkas var redzēt labi zināmajos Sky Sports 3, ESPN un arī Tennis Channel. Legālus strīmus piedāvā Eurosport Player.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301