11.07.2014. 18:52
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase piektdien, 11. jūlijā, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā zaudēja Serbijai ar rezultātu 50:79. Mazajā pusfinālā par piekto vietu Latvija sestdien plkst. 15:00 spēlēs pret Slovākiju, kura piekāpās Francijai – 61:66.

Serbijas 1994. gadā un vēlāk dzimušo spēlētāju paaudze trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Pārsvars garajā galā, lielāka nekaunība un pārliecība nosvēra svaru kausu Igora Poleneka trenētās komandas labā.

Serbija: Stanovač, Mandič, Topuzovič, Crvendakič, StankovičLatvija: Krēsliņa, Kate Aizsila, Laksa, Veidere, Tomsone

Pirmie Latvijas uzbrukumi noslēdzās ar neprecīziem metieniem, turpretī serbietes savas iespējas izmantoja. Otrajā minūtē viņas izvirzījās vadībā ar 0:5, savukārt Aivars Vīnbergs ātri nomainīja pieticīgi sākušo Paulu Tomsoni pret Anci Aizsilu. Tieši viņa atklāja Latvijas rēķinu, tomēr pretinieces turpināja palielināt pārsvaru. Divi tālmetieni no diviem, līdz brīviem metieniem izspēlētas sadarbības un atrāviens kļuva nepatīkams – 4:15. Situāciju laboja aizsardžu pustālie metieni. Kate Krēsliņa un māsas Aizsilas rezultatīvi noslēdza vairākus uzbrukumus, tomēr serbietes turpināja gūt vieglus punktus Latvijas soda laukumā. Arī cīņā par atlēkušajām bumbām viņas bija pārākas un tas atspoguļojās rezultātā. Tikai ceturtdaļas pēdējā sekundē izdevās izspēlēt bumbu Sindijai Gūtmanei, kura guva divus punktus no groza apakšas – 12:21.

Serbu garās spēlētājas otrās ceturtdaļas guva četrus bezatbildes punktus. Stankovičas atpūtināšana, Kates Aizsilas pustālais un pirmais Kitijas Laksas tālmetiens padzina starpību zem desmit punktiem (17:25), taču tūlīt sanāca iebraukt divreiz dziļākos mīnusos – 17:32. Pakaļdzīšanās līdere pieteicās Paulas Langinas personā. Uzbrucēja iemeta divus tālmetienus un rezultatīvi noslēdza ātro pretuzbrukumu, dzēšot starpību gandrīz uz pusi – 27:35. Aizsardzībā serbietes tika kausētas ar presingu, tomēr puslaika izskaņā tuvāk tikt vairs neizdevās – 32:41. Pretinieču pārsvars pirmajā puslaikā balstījās uz garo spēlētāju labāku darbību, pārsvaru atlēkušajās bumbās (18-26) un soda laukumā gūtajos punktos (10-20).

Pēc pārtraukuma Latvija no jauna pārgāja uz spēli ar četrām mazajām spēlētājām, savukārt serbietes turpināja iespēlēt bumbu un gūt punktus groza apakšā. Aktīva iešana caurgājienos un izprovocētās piezīmes uz brīdi ļāva pietuvoties līdz septiņiem punktiem (38:45), taču atņemt pretiniecēm inicatīvu joprojām neizdevās – 40:53. Divdesmit astotajā minūtē ceturto piezīmi uzbrukumā saņēma Rūta Veidere un Latvijas piecnieks kļuva vēl īsāks. Serbu centri to izmantoja, pēc kreiles Stankovičas 2+1 gājiena panākot lielāko pārsvaru – 44:61.

Atpūtas pauzē piecnieks tika pilnībā nomainīts, taču lūzumu panākt neizdevās. Vairākas kļūdas turpināja maksāt punktus, bet pašām sešām minūtes pēc kārtas nesanāca gūt punktus. Serbijas izrāviens 0:12 galīgi atrisināja cīņas iznākumu – 44:73.

Serbija – Latvija 79:50 (21:12, 20:20, 20:12, 18:6)Latvija: Ance Aizsila 10 (5ab), Laksa 9, Kate Aizsila 8, Langina 8, Veidere 5 (5ab), Jākobsone 3, Krēsliņa 2 (8ab, 3rp), Gūtmane 2, Džarcāne 2, Tomsone 1, Reine, Fomina.Serbija: Stankovič 25 (14ab, 9ip), Crvendakič 16 (10ab), Stanačev 8 (9rp).

Metieni no spēles: 28/64 vs 17/612p: 22/47 vs 13/423p: 6/17 vs 4/191p: 17/26 vs 12/14AB: 50 (15/35) vs 36 (9/27)RP: 19 vs 7Kļ.: 16 vs 16PB: 11 vs 6BM: 3 vs 2Personiskās piezīmes: 20 vs 24Punkti ātrajos uzbrukumos: 13 vs 4Punkti pēc kļūdām: 16 vs 12Otrās iespējas punkti: 11 vs 7Punkti soda laukumā: 38 vs 12Starta piecnieki: 62 vs 25Rezerves: 17 vs 25

FIBA piedāvā bezmaksas tiešraidēs sekot 25 no 72 spēlēm, nodrošinot pārraides mājas lapā youtube.com/FIBA . Pusfināli un medaļu spēles tiks pārraidītas maksas kanālā LiveBasketball.tv .