09.07.2014. 21:18
Latvijas U20 sieviešu izlase pēdējā Eiropas čempionāta E grupas spēlē ar 59:63 piekāpās Krievijas izlasei, lai arī mača lielāko daļu atradās vadībā. Tiesa, Spānijas uzvara pār Turciju Latvijai garantēja vietu ceturtdaļfinālā tik un tā.

Latvija: Krēsliņa, Kate Aizsila, Laksa, Veidere, Tomsone

Lai tiktu tālāk, Latvijai trešdien vajadzēja uzvarēt Krieviju vai sagaidīt Spānijas uzvaru pār Turciju. Pirmajās minūtēs Krievijas aizsardzību plosīja divas Kates – Aizsila precīzi meta no distances, Krēsliņa sekmīgi darbojās tuvāk grozam. Divatā viņas piecu minūšu laikā guva 12 punktus, panākot piecu punktu pārsvaru – 13:8. Līdz ceturtdaļas beigām vadība tika noturēta – 21:16.

Nākamajā ceturtdaļā Latvijas uzbrukumu pastiprināja Ance Aizsila, savukārt Kate Krēsliņa trāpīja pirmo tālmetienu. Krievietes bija ātrākas un labāk vāca atlēkušās bumbas, taču Latvijas spēlētājas precīzāk meta. Iniciatīva no rokām netika izlaista un, pārtraukumā ejot, Latvijai joprojām bija piecu punktu pārsvars – 34:29.

Arī otrajā puslaikā Latvija spēja saglabāt pārsvaru, taču 37. minūtē krievietes pievilka līdz 57:58. Teju divas minūtes punktus nevienai komandai gūt neizdevās, bet sauso periodu pirmās salauza krievietes un pēdējo minūti uzsāka ar +3 (62:59). Kates Aizsilas tālmetiens bija nesekmīgs, taču kļūdījās arī Gladkova, pārkāpjot noteikumus uzbrukumā. Pēdējais uzbrukums gan Latvijai nebija sekmīgs, un Krievija uzvarēja ar 63:59. Pēdējo trīs minūšu laikā Latvija guva tikai trīs punktus...

Sarkanbaltsarkano pusē šoreiz bija veiksme, jo spānietes pirmajā ceturtdaļā turcietēm ļāva gūt tikai vienu punktu (!) un pēc pirmā puslaika iekrāja solīdu pārsvaru – 30:10. Turpinājumā Spānija padarīja savu darbu līdz galam – uzvara ar rezultātu 61:40 un nodrošināja Latvijai vietu ceturtdaļfinālā, kurš tiks aizvadīts 11. jūlijā pret F grupā uzvarējušo Serbijas izlasi.

Latvija-Krievija 59:63 (21:16, 13:13, 16:16, 9:18)Latvija: K. Aizsila 15, A. Aizsila 14, Krēsliņa 10, Veidere 9, Tomsone 5, Laksa 4, Gūtmane 2,