03.07.2015. 00:20
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 2. jūlijā, Lansarotē nespēja atspēlēt 26 punktu starpību un zaudēja Slovākijas komandai ar rezultātu 48:64. Piektdien plkst. 20:30 Latvija spēlēs pret Franciju, savukārt sestdien plkst. 16:00 gaida cīņa pret Turciju. Nākamajā kārtā iekļūs trīs spēcīgākās komandas, bet neveiksminieces nevarēs tikt augstāk par devīto vietu.

Starta minūtēs izdevās izcīnīt atlēkušās bumbas abās laukuma pusēs, bet Dignas Strautmanes un Sindijas Kudules garāmgājieni divreiz panāca četru punktu pārsvaru (4:0 un 6:2). Labajam sākumam sekoja vājš turpinājums. Bumba slikti ceļoja iekšā un ārā, daudzi uzbrukumi beidzās ar kļūdām un Slovākija sāka sekmīgu atspēlēšanos. Pirmās ceturtdaļas beigās bumbas vairāk netika savāktas arī pie sava groza un pretinieces pēdējā sekundē iemeta tālmetienu – 10:17.

Nākamā ceturtdaļa izvērtās vēl bēdīgāka. Latvijas spēlētājas krita iekšā aizsardzībā, atļaujot sāncensēm sevi apspēlēt viens pret vienu. Uzbrukumā joprojām valdīja haoss, tādējādi rezultāts turpināja strauji augt Slovākijas labā. Īsi pirms puslaika beigām pretinieces panāca 25 punktu pārsvaru – 17:42. Izskaņā vienu grozu ātrajā uzbrukumā atspēlēja Paula Strautmane – 19:42.

Pirmajās minūtēs Latvijai izdevās vairākas sekmīgas pārejas uzbrukumā, māsām Strautmanēm samazinot starpību līdz 19 punktiem – 23:42. Slovākietes ar tādu pašu vieglumu realizēja brīvos metienus no perimetra – 25:50. Pretinieces aktīvi izmantoja presingu un turpināja kontrolēt spēli, trešās ceturtdaļas otrajā pusē palielinot atrāvienu līdz 26 punktiem – 28:54. Pusstundas izskaņā dažus punktus izdevās atspēlēt, taču bedre palika dziļa – 34:56.

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar vēl vienu ielaistu tālmetienu un nesavāktām bumbām pie sava groza. Slovākija divas reizes atjaunoja 25 punktu pārsvaru un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām jautājums par uzvarētāju bija atrisināts. Atlika cīņa par pašcieņu un labvēlīgāku punktu starpību. Otrā uzvarētā ceturtdaļa pēc kārtas šoreiz sagādāja maz gandarījuma.

Slovākija – Latvija 64:48 (17:10, 25:9, 14:15, 8:14)Slovākija: Dudašova 22, Stašova 10, Palenikova 9.Latvija: Digna Strautmane 15 (7ab, 2pb, 2bm, 3ip), Frīdenberga 7, Kudule 7 (4rp, 2pb, 3ip), Paula Strautmane 6 (9ab, 2pb), Bīriņa 4, Štolce 4, Bērziņa 3, Bergmane 2, Lūķe, Spīgule, Džarcāne, Buša.

Metieni no spēles: 24/64 vs 21/662p: 19/46 vs 18/513p: 5/18 vs 3/151p: 11/12 vs 3/4AB: 32 (10/22) vs 37 (16/21)RP: 7 vs 5Kļ.: 12 vs 16PB: 10 vs 10BM: 0 vs 2Personiskās piezīmes: 15 vs 13Punkti ātrajos uzbrukumos: 12 vs 12Punkti pēc kļūdām: 10 vs 2Otrās iespējas punkti: 8 vs 10Punkti soda laukumā: 24 vs 20Starta piecnieki: 57 vs 42Rezerves: 7 vs 6

04.07 22:45 Francija – Slovākija -

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048