02.07.2014. 19:30
Latvijas jaunais hokeja aizsargs Eduards Jansons izvēlēts Kanādas hokeja līgas (CHL) importa draftā ar 27. numuru.

Eduardu Hugo Jansonu izvēlējās Rietumu hokeja līgas (WHL) komanda "Red Deer Rebels", kura aizvadītajā sezonā nespēja kvalificēties izslēgšanas mačiem. Izvēle draftā gan negarantē vietu komandā.

16 gadus vecais Jansons aizvadītajā sezonā pārstāvēja Latvijas komandu "Sāga 97/Ogre Juniors" un 23 spēlēs izcēlās ar 25 punktiem (8+17). Viņš arī bija pārstāvēja Latvijas karogu U18 izlasē, junioru čempionāta A divīzijā piecās spēlēs savācot četrus punktus (2+2). Jansons bija rezultatīvākais Latvijas aizsargs šajā turnīrā, un viņa sniegums palīdzēja izlasei nodrošināt vietu elites divīzijā nākamajā pasaules čempionātā.

CHL draftā ar pirmo numuru tika zivēlēts čehs Pāvels Zaha, kurš 17 gadu vecumā jau paspējis nospēlēt 38 mačus Čehijas Ekstralīgā (astoņi punkti, 4+4). CHL drafts vēl nav noslēdzies, līdz ar to iespējama arī cita Latvijas jauno hokejistu parādīšanās tajā.

Jāatgādina, ka CHL sastāv no trim Kanādas junioru līgām - WHL, OHL QJMHL. Aizvadītajā sezonā par tās čempioni kļuva Edmontonas "Oil Kings" ar Edgaru Kuldu ierindā, un iegūtais Memoriālā kausa MVP tituls pavēra viņam ceļu uz NHL draftu. Aizvadītajā sezonā WHL spēlēja arī Rihards Bukarts un Roberts Lipsbergs, bet QMJHL - Georgs Golovkovs un Ņikita Jevpalovs.

Izmantotie resursi:CHL NetworkAlksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties