13.04.2014. 15:38
Francijas pilsētā Nicā sācies pasaules U18 čempionāts 1. divīzijā A grupā. Atklāšanas spēlē Latvijas jaunie hokejisti mērojās spēkiem ar vienaudžiem no Kazahstānas, atspēlējot divu vārtu deficītu un izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:2.

Latvijas izlase šo spēli iesāka pagalam neveiksmīgi, jo jau pēc 20 spēlētām sekundēm Matīsu Edmundu Kivlenieku pārspēja Semjons Košeļevs. Uzreiz pēc tam latvieši tika pie sava pirmā skaitliskā vairākuma, bet tas palika neizmantots. Perioda turpinājumā komandas cīnījās samērā līdzīgi, rezultātam vairs nemainoties.

Arī otrā perioda sākumā Kazahstānai bija visas iespējas gūt vārtus, kad soda metienu izpildīja Bekmukhanbets Tolepbergens, bet Kivlenieks izrādījās pārāks. Rezultāts mainījās septītās minūtes sākumā, kad Latvijas izlase pamanījās zaudēt vārtus vairākumā, precīzu metienu izdarot Dmitrijam Presnovam. Latvijas izlases rēķinu 12. minūtē atklāja Roberts Locāns, bet iniciatīvu iegūt neizdevās. Sekoja divi noraidījumi, kazahiem nespējot atjaunot divu vārtu pārsvaru (2:1).

Trešā perioda sākumā Latvijas jaunie hokejisti, boksa terminoloģijā runājot, nokautēja savu pretinieku. Vispirms otrajā minūtē savus otros vārtus guva Locāns, pēc pus minūtes Jansons izvirzīja Latviju vadībā, bet ceturtajā minūtē Filips Gundars Buncis panāca 4:2. Mača liktenis pilnībā tika izšķirts vēl pusotru minūti vēlāk, kad ar precīzu metienu atzīmējās arī Ēriks Žohovs - 5:2. Arī perioda turpinājumā Latvijas izlase pilnībā dominēja laukumā, regulāri nopelnīja skaitliskos vairākumus, bet rezultāts vairs nemainījās. Līdz ar to Latvijas jaunie hokejisti pasaules čempionātu sāka ar pārliecinošu uzvaru - 5:2.

Nākamo spēli Latvijas U18 izlase aizvadīs jau pirmdien, kad 13:30 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar Baltkrievijas U18 izlasi.

Kazahstāna U18 - Latvija U18 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)Vārti: 00:20 Košeļevs 1:0, 26:03 Presnovs (Ņeznamovs) 2:0, 31:16 Locāns (Razgals) 2:1, 41:31 Locāns (Razgals, Ponomarenko) 2:2, 42:01 Jansons (Dzierkals, Žohovs) 2:3, 43:15 Buncis (Locāns, Razgals) 2:4, 44:44 Žohovs (Dzierkals) 2:5.Soda minūtes: 14-6Metieni: 24-27Vārtsargi: Ņikita Ustinovičs - Matīss Edmunds Kivlenieks