17.04.2012. 23:01

Leonīda Tambijeva vadītajai Latvijas U-18 hokeja izlasei tomēr nav izdevies kvalificēties ceturtdaļfinālam pasaules čempionāta elites divīzijā. Tas kļuva zināms otrdien vēlu vakarā, kad Vācijas hokejisti ar 6:2 uzveica Šveici, bet iepriekš Krievija ar 0:2 kapitulēja Zviedrijai.

Tādējādi Latvijai, Krievijai un Vācijai B grupā četros mačos iekrāti seši punkti, bet savstarpējās spēlēs sliktākā vārtu attiecība ir tieši Latvijai – mīnus 4 (1:6 pret Krieviju un 5:4 pret Vāciju). Lai spēlētu ceturtdaļfinālā, mūsējiem būtu pieticis ar Krievijas un/vai Šveices nezaudēšanu pamatlaikā saviem pretiniekiem.

B grupā pirmo vietu izcīnīja Zviedrija, kas uzvarēja visās četrās spēlēs un nodrošināja vietu pusfinālā. Ceturtdaļfinālā iekļuva Vācija un Krievija, bet Latvija un Šveice spēlēs par palikšanu elitē ar Čehijas un Dānijas izlasēm.

Ceturtdien Latvija tiksies ar dāņiem, bet piektdien Tambijeva komandu gaida tikšanās ar mājiniekiem čehiem. Latvija turnīru sāks ar trīs nopelnītajiem punktiem pret Šveici (4:2), bet čehiem līdzi nāks uzvara pret dāņiem (8:4). Tikmēr Šveice un Dānija cīņu par palikšanu sāks ar nulli punktu ailītē. Vājākā komanda no šī četrinieka elites divīziju atstās.