16.04.2012. 10:03
Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīra trešajā spēlē svētdien ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) sīvā cīņā piekāpās Zviedrijas vienaudžiem.

Šajā mačā pirmā 26.minūtē vadībā izvirzījās Zviedrija, kad precīzi meta Matīass Kalins, bet trešās trešdaļas sākumā izlīdzinājumu panāca Ričards Kondrāts.

Neizšķirts saglabājās gan tikai nepilnas divas minūtes, kad zviedriem vadību atguva Fīlips Fošbergs. Cīņas turpinājumā Latvija divas reizes ieguva iespēju spēlēt vairākumā, bet atkal vārtus guva tieši Zviedrija, kad pēdējā minūtē Elīass Lindholms ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Sīva cīņa šajā mačā bija, neskatoties uz zviedru ievērojamo pārvaru metienu attiecībā - uzvarētāji Latvijas izlases vārtsargu Ivaru Punnenovu apdraudēja 41 reizi, bet Latvija izdarīja 21 metienu.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts uzbrucējs Teodors Bļugers, savukārt zviedriem komandas vārtsargs Markuss Hogbergs.

"Laba spēle! Esmu apmierināts ar puišu sniegumu. Arī šodien tika izpildīts spēles plāns," Latvijas izlases galvenā trenera Leonīda Tambijeva izteikumus pēc mača citē Latvijas Hokeja federācija (LHF). "Spēles beigās mums bija divas labas izdevības izlīdzināt rezultātu, diemžēl nepaveicās. Tagad galvenais, lai puišiem nosēžas emocijas, lai spēlētāji atpūšas un izguļas un rīt ar svaigiem spēkiem cīņā."

Kā ziņots, turnīra pirmajā spēlē ceturtdien Latvija ar rezultātu 1:6 kapitulēja spēcīgajai Krievijas izlasei, bet otrajā cīņā ar 4:2 uzvarēja Šveices vienaudžus. Šī Latvijas U-18 hokejistiem bija pirmā uzvara pamatlaikā pasaules čempionātu augstākajā divīzijā vēsturē.

Savukārt Zviedrijas komanda pirmajās turnīra spēlēs ar 8:1 sagrāva Vāciju un ar 7:2 - Šveici. Vēl Latvijas izlase apakšgrupā pirmdien sacentīsies arī ar Vāciju.