28.07.2014. 21:16

, LSM.LV - Sports

Latvijas jauniešiem cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā vēl atlikušas divas spēles grupā otrdien pret Horvātiju un trešdien pret Franciju.

Cīņā pret Lietuvas izlasi Rihards Lomažs guva 25 punktus, savukārt Artura Grīnberga rēķinā bija 15 punkti. Lietuvai ar 23 punktiem un 12 izcīnītām bumbām pie groziem rezultatīvākais bija Domants Sabonis.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītajai Latvijas izlasei krīzes brīdis bija pirmajā ceturtdaļā, kad lietuvieši guva 12 punktus pēc kārtas un panāca 22:7. Pusotru minūti pirms puslaika beigām Lietuvas izlase panāca spēlē lielāko pārsvaru ar 23 punktiem (43:20), taču līderu pārsvars pamazām sadila un trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē saruka līdz deviņiem punktiem (61:52). Vēl spraigākas izvērtās spēles beigas, kad lietuvieši pieļāva daudz kļūdu un nespēja noturēt uzvaru.

Otrajā grupu kārtā Latvijas jauniešu rēķinā ir divas uzvaras un viens zaudējums. Četras no otrās kārtas grupas sešām komandām tiks ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības cīņu turpinās atpalicēju grupā.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72), bet uzvarēja Poliju (72:68) un Beļģiju (63:52). Eiropas U-18 čempionāts Konjā noslēgsies svētdien. Pēdējo trīs vietu ieguvēji izkritīs uz B divīziju.