14.12.2013. 00:04
Pirmo uzvaru par kādu no citu valstu izlasēm šodien Ludzā izcīnīja Latvijas U-18 handbolisti, kuri pārbaudes turnīra pirmajā mačā saspringtā galotnē ar 24:22 (9:8) pārspēja Igaunijas vienaudžus. Valsts čempioni "SK Latgols",spēlējot pavājinātā sastāvā, ar 25:41 (14:19) cieta zaudējumu pret Somijas U-18 izlasi

Latvijas U-18 handbolisti spēli pret igauņiem iesāka ar 7:2 izrāvienu. Mājiniekiem labi vārtos spēlēja Rolands Ļebedevs, bet rezultatīva bija pārējā komanda ar Nilu Kreicbergu un Ingu Kivlenieku priekšgalā. Diemžēl puslaika otrajā pusē latvieši guva vairs tikai divus vārtus, kamēr igauņi rezultāta starpību samazināja līdz vieniem vārtiem - 9:8.

Pēc pārtraukuma mūsu vienībai pēc Kivlenieka, Jablonska un Lielā metieniem izdevās atjaunot +3 (12:9), tomēr Igaunijas jaunie spēlētāji turpināja mērķtiecīgi deldēt rezultāta starpību un divreiz uz mirkli pat pārņēma vadību (14:13 un 18:17). Pēdējās desmit minūtes atkal veiksmīgi nospēlēja Latvijas U-18 izlase, kura, pateicoties Ričarda Jablonska veiksmīgajai spēlei uzbrukumā, prata nosvērt uzvaras kausu uz savu pusi. Punktu mačam ar gūtajiem vārtiem pielika Andrejs Zinovjevs - 24:22.

Latvijas U-18 izlasē pa pieciem vārtiem guva Ričards Jablonskis un Ingus Kivlenieks, bet četras reizes atzīmējās Toms Lielais. Priecē komandas spēle aizsardzībā (ielaisti tikai 22 vārti), kas ir viens no vājākajiem Latvijas izlases elementiem.

"SK Latgols" vienībai pirmajā pārbaudes spēlē nevarēja palīdzēt tās pamatvārtsargs Mārtiņš Krušanovs, kā arī viens no līderiem Vitālijs Borisenko, mačam piesakot vien 11 spēlētājus. Mājiniekiem 12 vārts guva Austris Tuminskis, bet trīs - Edgars Rancāns.

Jau rītdien plkst. 18:00 Latvijas U-18 izlase tiksies ar Somijas vienaudžiem, bet plkst. 19:45 "SK Latgols" spēlēs ar igauņiem. Abas spēles video tiešraidē demonstrēs Baltic Handball TV.

Pārbaudes turnīrs Ludzā.13. decembris.Latvija U-18 - Igaunija U-18 24:22 (9:8)Latvija: Jablonskis un Kivlenieks 5, Lielais 4, Kreicbergs 3, Uščins 2, Gruzinskis, Hovratovičs, Greckis, Trukšāns un Zinovjevs 1.SK Latgols - Somija U-18 25:41 (14:19)Latgols: Tuminskis 12/3, Rancāns 3, Bondarevs, Pegasovs, Tretjakovs un Jansons-Buļs 2, Strazds un Seimuškāns 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029