10.08.2016. 00:20
Norvēģijas futbola flagmaņa Tronheimas "Rosenborg" mājvietā otrdienas vakarā norisinājās UEFA Superkauss, kurā tikās pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētāja Madrides "Real" un UEFA Eiropas līgas rekordiste "Sevilla". Spānijas klubu duelī Madrides karaliskais klubs otrā puslaika kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu, bet papildlaika izskaņā Dani Karvahals ar individuālo reidu nodrošināja "Real" sezonas pirmo trofeju - 3:2 (2:2)!

Abas komandas Superkausā tikās pirms diviem gadiem, un toreiz Kārdifā, pateicoties diviem Krištianu Ronaldu vārtu guvumiem, trofeju virs savām galvām cēla Madrides futbolisti. Šovakar gan karaliskajam klubam nācās iztikt bez savas spožākās zvaigznes, tāpat kā vēl vairākiem atslēgas spēlētājiem, kuriem dota atpūta pēc Eiropas čempionāta vai traucē savainojums. Zinedina Zidāna rīcībā nebija Ronaldu, Garets Beils, Toni Kross, pamatvārtsargs Keilors Navass un aizsardzības balsts Pepe. Uz soliņa palika Karims Benzemā, Hamess Rodrigess un Luka Modričs. Tikmēr pie Seviļas stūres šī bija pirmā lielā spēle argentīnietim Horhem Sampaoli, kurš 2015. gadā ar Čīli triumfēja "Copa America" un šovasar noslēdza līgumu ar Spānijas klubu. Sampaoli pamatsastāvā sūtīja no Madrides "Atletico" īrēto jaunpienācēju Lusiano Vjeto, bet rezervē palika cits starpsezonu papildinājums Visams Ben Jeders (pērn 17 vārti Francijas čempionātā Tulūzas sastāvā) un ukrainis Jevhens Konopļanka.

Real Madrid: Kasilja – Karvahals, Ramoss, Varāne, Marselo – Kasemiro, Kovačičs (Hamess 73’), Lukass Vaskess – Isko (Modričs 66’), Asensio – Morata (Benzemā 62’)Sevilla: Riko - Kolodzejčaks, Karisū (Ramī 51’), Pareha – Ibora (Kraneviters 74’), Franko Vaskess, Kijotake, N’Zonzi – Vitolo, Vjeto (Konopļanka 67’), Mariano Fereira

"Real" sāka agresīvi, kontrolēja bumbu un lika pretiniekiem aizsargāties. Pirmo bīstamo sitienu no tāluma izpildīja 20 gadus vecais Marko Asensio, taču virsū vārtsargam Serhio Riko. Pēcāk Asensio vēlreiz nonāca epicentrā, labi piespēlējot gar vārtiem Lukasam Vaskesam, kurš līdz bumbai neaizsniedzās. Seviļai tikmēr spēle nevedās, un komanda neprata izlauzties līdz madridiešu vārtiem. 21. minūtē gandrīz ne no kā tika atklāts rezultāts, turklāt kādā stilā! Seviļai nepadevās sānu iemetiens sava soda laukuma tuvumā, un bumba nonāca līdz tam pašam Asensio. Nevilcinoties sekoja spēcīgs sitiens no nepilniem 30 metriem, kas pārsteidza vārtsargu, un bumba iespurdza pašā tālajā devītniekā – fenomenāls sitiens! Drīz vien pirmā iespēja izveidojās arī iedzinējiem. Franko Vaskess ielauzās soda laukumā, viegli iecentrēja, taču Mariano Fereira no gaisa netrāpīja, kā nākas.

Asensio ieskaita savā kontā pirmos vārtus oficiālajos mačos Madrides "Real" sastāvā (foto: AFP)

Seviļa bija pamodusies, un sekoja vēl viens moments. Šoreiz jau Kiko Kasiljam bija jāglābj sava komanda pēc vārtsargam neērta Karisū tālsitiena. Seviļa pārņēma kontroli, kamēr Madride atbildēja ar pavāju spēli vidējā līnijā un asu pāreju uzbrukumos, un ilgāku laiku draudu nebija ne vienā, ne otrā laukuma galā. Sampaoli vīru teritoriālais pārsvars līdz pārtraukumam tomēr pārtapa rezultātā! 41. minūtē pēc centrējuma Vitolo veikli uzņēma bumbu, atlaida gan nedaudz par tālu, taču šādā situācijā ļoti ātri noorientējās Vaskess, no gaisa raidot apaļo priekšmetu tālajā apakšējā stūrī! Karaliskais klubs ātri varēja izlīdzināt, madridiešu Vaskesam centrējot uz Isko – ar spēcīgu aizsarga pretestību sitiens rokās Riko. Ar to arī pirmās 45 minūtes bija galā. Labs pirmais puslaiks!

Tāpat kā mača pirmajās minūtēs, arī pēc pārtraukuma Madride sāka daudzsološi, un sitiens no labas pozīcijas padevās Isko – rikošets un nedaudz garām vārtiem. Tika vērots skatāms, ātrus futbols! Bija pusmomenti pie abiem vārtiem, un Zidāns laukumā sūtīja papildspēkus Benzemā un Modriča veidolā. Iestājās neliels klusums, ko pārtrauca Seviļa. Vitolo ar dribu soda laukumā izmētāja Ramosu, kuram neatlika nekas cits, kā pārkāpt noteikumus – 11 metru soda sitiens! Nesen kā maiņu uznākušais Konopļanka aukstasinīgi sita kreisajā apakšējā stūrī, aizsūtot Kasilju uz nepareizo pusi. Nonākuši iedzinējos, atlikušajā pamatlaika ceturksnī Zidāna padotie pašsaprotami ar visiem spēkiem devās uz priekšu. Uzbrukumi brīžiem bija izmisīgi, un madridieši savu pretiniekus nesaudzēja, spēlējot manāmi agresīvi. Patiesi labu momentu "Real" tā arī neradās, līdz kompensācijas laika trešajā minūtē aizsnaudās "Sevilla" aizsardzība un vārtsargs, atstādami nepiesegtu kapteini Ramosu – Vaskesa centrējums un dramatiski izrauts 2:2!