01.07.2014. 02:34

, LSM.LV - Sports

Pirmos vārtus vāciešiem pagarinājuma sākumā guva Andre Širle, pārspējot lieliski spēli aizvadījušo Alžīrijas vārtsargu Raisu Mboli. Neilgi pirms papildlaika beigām Mesuts Ezils panāca 2:0, bet alžīrieši priekšpēdējā uzbrukumā vēl paspēja rezultāta starpību samazināt, kad precīzs bija Abdelmumens Džabu.

Abām komandām bija iespējas atklāt rezultātu pirmajā puslaikā,-  lai gan vairāk uzbruka vācieši, Alžīrijas izlase atbildēja ar vairākiem ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem. Islams Slimani 17. minūtē pēc centrējuma ar galvu iesita bumbu Vācijas vārtos, tomēr tiesnesis fiksēja aizmuguri. Nedaudz garām sita arī Fauzi Gulams, bet Mboli neilgi pirms puslaika beigām glāba pēc Toni Krosa un Mario Geces sitieniem.

Arī otrajā puslaikā Mboli izcēlās daudzās epizodēs, tostarp pēc Benedikta Hēvedesa sitiena ar galvu no tuvas distances un Filipa Lāma trieciena, pēc kura bumba bija ceļā uz vārtu augšējo stūri. Alžīriešu pretuzbrukumi vairs nebija tik bīstami, un Vācijas spēles pārsvars kļuva dominējošs. Bīstamā situācijā Mboli spēja atvairīt Tomasa Millera sitienu ar galvu no tuvas distances, bet aizsargs pie vārtu staba novērsa briesmas pēc Širles atkārtota sitiena. Arī pēc Bastiana Švainšteigera sitiena ar galvu Mboli noķēra vārtu apakšējā stūrī lidojošu bumbu.

Tomēr Mboli nekādi nevarēja glābt, kad Širle pagarinājuma otrajā minūtē pēc centrējuma sev aiz muguras ar papēdi palaboja bumbas virzienu un tā atrada ceļu vārtu tālajā stūrī. Atlikušajā laikā Vācija bija tuvāk otro vārtu guvumam, nevis viņu pretinieki rezultāta izlīdzināšanai, un 120. minūtē Ezils raidīja tīklā vārtu priekšā atsisto bumbu. Savukārt Džabu no tuvas distances rezultatīvi noslēdza centrējumu un padarīja Vācijas izlasei atlikušās nepilnas divas minūtes nervozākas.

Pēdējās divas astotdaļfināla spēles notiks otrdien, kad Argentīna plkst. 19 pēc Latvijas laika Sanpaulu tiksies ar Šveici, bet plkst. 23 Beļģijas izlases pretinieki Salvadorā būs ASV futbolisti. Ceturtdaļfināli risināsies piektdien un sestdien.