03.07.2014. 10:27
Ja ne ar uzvaru, tad vismaz ar saglabātu intrigu par iznākumu divu spēļu summā - šādi Latvijas futbola klubi labprāt atgrieztos mājup pēc izbraukuma mačiem UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. Ceturtdien vakarā Daugava Rīga centīsies izturēt skotu Aberdeen eksāmenu, Jelgava samēros spēkus ar norvēģu Rosenborg, savukārt Daugavpils Daugava Fēru salās cīnīsies pret Vikingur, raksta laikraksts Diena.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Tieši daugavpiliešu izredzes pārvarēt kvalifikācijas pirmo kārtu ir visaugstākās, bet arī tās nav nepārprotamas. Pirmkārt, tāpēc, ka Daugavas šīs sezonas modelis ir, šķiet, visvājākais kluba pastāvēšanas vēsturē. Otrkārt, tāpēc, ka Fēru salu klubam jau ir pieredze "nokost" lielāku putnu - pērn Vikingur pārvarēja Turku Inter barjeru. Visi pārējie dueļi eirokausos gan viņiem bija bezcerīgi: divu spēļu summā 0-7 pret turku Besiktas un rumāņu Petrolul, kā arī pavisam nelāgs 0-10 pret baltkrievu Gomeļ. Fēru salu izlases futbolistu klubā nav daudz, taču 21 gadu vecais pussargs Hallurs Hansons, kurš ir spēlējis gan Skotijas premjerlīgā, gan Dānijas superlīgā, būs jāuzmana sevišķi rūpīgi. Viņam izlasē 13 spēlēs ir 3 vārti.

Visgrūtākais pārbaudījums gaida Jelgavu. Viņiem pretī stāsies laba, spēcīga Eiropas līmeņa komanda ar tādu vīru kā Mortens Gamsts Pedersens (250 spēļu Anglijas premjerlīgā, 80 spēļu valstsvienībā) priekšgalā. Jelgavnieki nopietni gatavojušies šai cīņai, aizvadot treniņnometni Liepājā, bet norvēģi otrdien lika "aļņiem" trenēties uz mākslīgā seguma laukuma, nevis uz brīvā zāliena blakus. "Iespēju robežās esam izpētījuši, kā spēlē Rosenborg, bet galvenokārt visu izšķirs mūsu pašu spēle. Vēl analizēsim nianses, lai pieņemtu lēmumu par to, kurš spēlēs pamatsastāvā. Esam gatavi cīņai un centīsimies saglabāt intrigu arī līdz 10. jūlija atbildes spēlei Jelgavā," pēc pirmā treniņa atzina Vitālijs Astafjevs.

Plašāk lasiet Iļja Poļakova rakstā Mājup vismaz ar cerībām ceturtdienas, 3.jūlija, laikraksta Diena 14.-15.lpp.! 



A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties