10.04.2016. 20:27
Anglijas Premjerlīgas 33. kārtas centrālajā mačā ''Tottenham Hotspur'' savās mājās sešu minūšu laikā guva trīs vārtus un pārliecinoši apspēlēja Mančestras ''United'' ar 3:0.

Sastāvi: Mančestras ‘’United’’

Mančestras ‘’United’’ spēli uzsāka ar īpaši jaunu uzbrucēju trio – Entoniju Marsiālu (20) un Džesi Lingārdu (23) malās un Markusu Rešfordu (18) uzbrukuma smailē. Nomināli zem Rešforda darbojās Huans Mata, tomēr viņš savā starpā mainījās ar Lingārdu un abu spēlētāju pozīcija mača laikā nebija akmenī iecirsta. Centra pussargu pozīcijās darbojās Maikls Keriks un Morgans Šneiderlins, savukārt aizsardzību stiprināja Timotijs Fosu-Mensā, Kriss Smalings, Deilijs Blinds un Marko Roho. Vārtos, kā ierasts Davids de Hejs.

Sastāvi: ‘’Tottenham Hotspur’’

‘’Tottenham Hotspur’’ galvenais treneris Maurisio Početino ar sastāva izvēli daudz neeksperimentēja un sastāva veica divas izmaiņas. Salīdzinot ar iepriekšējo maču pret ‘’Liverpool’’ (1:1), kādreizējā Artjoma Rudņeva uzbrukuma partnera Heung-Min Sona vietā laukumā devās Eriks Lamela, savukārt centra aizsarga pozīcijā maču uzsāka Jans Vertongens, kurš aizstāja Kevinu Vimmeru. Ierindā arī līderi – saspēles veidotājs Kristiens Eriksens, labākais Premjerlīgas snaiperis Harijs Keins, un pirmais vārtsargs Igo Loriss.

Mančestrai labāka bumbas kontrole, ‘’Tottenham’’ bīstamāki momenti

Spēle iesākās ar aizraujošu un skatāmu futbolu, tomēr tajā pašā laikā abas komandas ievēroja piesardzību. Mančestra nesteidzās uzbrukumā un savus momentus iesāka ar nesteidzīgām piespēlēm savā laukuma pusē. Pie dažām iespējam tika Marsiāls, tomēr kluss bija Rešfords, kurš iepriekšējos mačos sevi apliecināja apskaužami spilgti.

Turpinājumā bija vērojams aizraujošs futbols abu komandu izpildījumā Puslaika vidusdaļā Mančestru no vārtu zaudējuma paglāba Davids de Hejs, kurš atvairīja asu un bīstamu Harija Keina sitienu ar pirmo pieskārienu. ‘’United’’ līdz pirmā puslaika 30. minūtei bumbu kontrolēja vairāk (64,9% pret 35,1%), tomēr atkal bīstamā uzbrukumā devās mājinieki. Teicamu piespēli saņēma Eriks Lamela, kurš nonāca vienatnē pret de Heju, tomēr bumbu ar galvu no labas pozīcijas sita nedaudz garām vārtiem.

''Tottenham'' sešu minūšu laikā nokārto uzvaru

Sākoties otrajam mača nogrieznim Luī van Gāls atkal nedaudz izmainīja taktiku un vienīgo nominālo uzbrucēju Rešfordu nomainīja pret malējo uzbrūkošo pussargu Ešliju Jangu, kurš spēlēja, kā centra uzbrucējs. Mača 60. minūtē ar meistarīgu reidu izcēlās Marsiāls, kurš apspēlēja trīs mājinieku futbolistus un pats sev izkārtoja teicamu sitiena pozīciju, tomēr raidīja bumbu virsū Lorisam, par ko ļoti pārdzīvoja. Nedaudz vēlāk laukumā centrā izveidojās burzma, kurā bumbu izcīnīja Keins un pamanījās piespēlēt Eriksenam, kurš paskrēja nedaudz uz priekšu un meistarīgi asistēja talantīgajam anglim Delem Ali, kurš bumbu neviena netraucēts raidīja vārtos - 1:0.

''Tottenham'' negrasījās apstāties un atkal metās uzbrukumā, kurā tika pie iespējas izpildīt standartsituāciju. To izpildīja Lamela un pēc viņa piespēles augstu lēca Tobijs Alderveirelds, kurš ar galvu ļoti precīzi sita vārtu tālajā stūrī, panākot jau divu vārtu pārsvaru. Taču, arī tas vēl nebija viss. Pēc divām minūtēm atkal uzbrukumā devās mājinieki un atkal veiksmīgi - pēc piespēles ar pirmo pieskārienu vārtus guva Lamela un rezultāts jau kļuva pavisam nepatīkams leģendārajai Mančestrai. Turpinājumā rezultāts varēja kļūt vēl lielāks, jo mājinieki savērpa vēl 3-4 izdevības, tomēr ''Sarkanajiem velniem'' šoreiz stāvēja klāt veiksme un rezultāts tādējādi palika nemainīgs.

Jāpiebilst, ka pēc šīs kārtas mačiem dalību nākamā gada UEFA Čempionu līgas turnīrā pilnībā ir nodrošinājusi ''Leicester City''.

Datums Spēle Rez./Laiks Vārtu guvēji
09.04. West Ham – Arsenal 3:3 (2:2) Kerols 44’ 45’ 52’ – Ezils 18’ Sančess 35’ Koscelnijs 70'
Aston Villa – Bournemouth 1:2 (0:1) Ajū '85' – Kuks 45’ Kings 74'
Crystal Palace – Norwich City 1:0 (0:0) Pančeons 68'
Southampton – Newcastle Utd 3:1 (2:0) Longs 4’ Pelle 38’ Vanjama 55' – Taunsends 65'
Swansea City – Chelsea 1:0 (1:0) Sigurdsons 25’
Watford – Everton 1:1 (1:1) Holebass 45’ Makārtijs 45’
Manchester City – West Brom 2:1 (1:1) Agvero 19' (11m) Nasri 66' – Sesagnons 6'
10.04. Sunderland – Leicester City 0:2 (0:0) Vārdijs 66' 90+5'
Liverpool – Stoke City 4:1 (2:1) Moreno 8' Staridžs 32' Oridži 50' 65' – Krkičs 22'
Tottenham – Manchester Utd 3:0 (0:0) Ali 70' Alderveirelds 74' Lamela 76'