22.05.2016. 07:13
Toronto „Raptors” samazinājusi deficītu NBA Austrumu konferences finālā, pārspējot „Cavaliers” ar 99:84. Sērijā rezultāts nu 2-1, joprojām "Cavaliers" labā.

„Cavaliers” pirmajās divās kārtās bija pratusi uzvarēt ar 4-0 un arī sēriju pret „Raptors” savā laukumā iesāka ļoti pārliecinoši, pēc kārtas gūto uzvaru skaitu palielinot līdz desmit. Toronto grūti klājās cīņā zem groziem, kamēr saspēles vadītājs Kails Laurijs nespēja parādīt regulārajā sezonā pieredzēto sniegumu.

Šonakt tika aizvadīta pirmā sērijas spēle Toronto, un „Raptors” savā laukumā sarūpēja neveiksmīgu nakti jau pretinieku saspēles vadītājam. Kairijs Ērvings aizmeta garām 16 no 19 metieniem no spēles un guva tikai 13 punktus.

„Cavaliers” atradās iedzinējos jau kopš spēles pirmajām sekundēm un pēc tam vadībā neizvirzījās ne uz mirkli. Otrās ceturtdaļas izskaņā „Cavs” nokļuva arī 18 punktu iedzinējos, taču Lebrons Džeimss nedaudz uzlaboja situāciju ar precīzu tālmetienu puslaika pēdējā sekundē, pievelkot līdz 47:60.

Otrajā puslaikā pārliecinoši turpināja darboties Demārs Derouzans, kurš spēli noslēdza ar 32 punktiem. Šoreiz Toronto arī uzvarēja cīņu zem groziem, un nav grūti pamanīt, kurš par to atbildīgs. Bismaks Bijombo, kurš Jona Valančūna savainojuma laikā turpina ieņemt Toronto pamatcentra pozīciju, savāca 26 atlēkušās bumbas, ieskaitot astoņas pie pretinieku groza. Laurijam savukārt 20 punkti.

„Cavaliers” spēles izskaņā tiešā uzvaras tuvumā tā arī nenonāca un piekāpās ar 84:99, un neglāba arī Klīvlendas 14 realizētie tālmetieni. Džeimss guva 24 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas, kamēr Ērlam Smitam 22 punkti. Pieticīgs mačs savukārt Kevinam Lavam, kuram tikai viens trāpīts metiens no deviņiem, trīs punkti un četras atlēkušās bumbas 30 nospēlētajās minūtēs.

Sērijā rezultāts līdz ar to kļuvis 2-1, joprojām Klīvlendas labā. Arī nākamā spēle norisināsies Toronto laukumā. „Cavaliers” palaidusi garām iespēju atkārtot NBA rekordu, jo 11 uzvaras „play-off” ievadā guvusi tikai „Lakers” vienība 1989. un 2001. gadā.

Izmantotie resursi:NBA.com: Promo