25.11.2014. 15:15

«Man tiešām ir prieks, ka esmu pielicis roku jūsu uzņemšanai Slavas zālē,» Lūsim sacīja leģendārais ukraiņu kārtslēcējs Sergejs Bubka. «Esmu cilvēks, kurš pieņem lēmumus par tik ievērojamu cilvēku uzņemšanu. Kad biju mazs, es daudz skatījos un mācījos no jums.»

Karjeras laikā Lūsis izcīnīja visa kaluma olimpiskās medaļas, esot vienīgais Latvijas sportists, kam tas izdevies.

«Mēs par naudu nedomājām, bet tagad jaunie sportisti pārāk daudz par to domā,» teica Lūsis. «Domāju, ka nauda nav galvenā vērtība. Būtu jādomā, kā vairāk pilnveidot sevi, sasniegt labākus rezultātus.»

Savulaik Lūsis uzvarēja 41 sacensībās pēc kārtas. Mūsdienās tas liekas neticami. «Tas ir grūti paveicams, īpaši šķēpa mešanā, kurā ir tik daudz savainojumu. Man pašam to bijis daudz, tāpēc ir grūti būt virsotnē tik ilgi, kā to spēja Jānis,» izteicās olimpiskais, pasaules un Eiropas čempions norvēģis Andreass Torkildsens. «Viņa rezultāti ir apbrīnojami. Gada laikā 23 sacensībās visi metieni bija tālāk par 88 metriem, kas ir patiešām iespaidīgi.»

Lūša tālākais metiens ar vecā tipa šķēpu ir 93,80 metri, kas 1972. gadā kļuva par pasaules rekordu. 

Viņš uzskata, ka ar darbu sportā vien nepietiek. Lai sasniegtu virsotnes, ir jābūt arī dotībām, talantam. 

«Kad uzzināju, ka gaidāma nominācija, manī bija patīkams satraukums, zināms gandarījums. Tas tomēr ir novērtējums, atzinība par to, ko es savā laikā esmu sasniedzis sportā,» stāsta Lūsis. 

«Kad sāku trenēties, mani treneri Jāni Lūsi minēja kā piemēru sportā,» sacīja divkārtējais olimpiskais čempions Virgīlijs Alekna. «Mana diska mešanas tehnika nedaudz atgādina šķēpa mešanu. Par viņu jau kopš bērnības esmu daudz klausījies, tāpēc man ir liels gods būt kopā ar viņu.»Dartija, sporta un atpūtas kooperatīvā sabiedrība Iecava, Grāfa laukums 7, Iecavas n., LV-3913
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties