07.08.2014. 12:16
Lihtenšteinas galvaspilsētā Vaducā sācies Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) "Satellite" posms pludmales volejbolā. To no kvalifikācijas sāka Edgars Točs un Rihards Finsters, jau pirmajā kārtā piekāpjoties čehiem Davidam Kufam un Davidam Lincam un nespējot iekļūst pamatturnīrā - 1:2 (21:19, 15:21, 11:15).

Lai iekļūtu pamatturnīrā, bija jāpārvar divas kvalifikācijas kārtas. Edgara Toča un Riharda Finstera, kuri kvalifikācijā izlikti ar 21. numuru, pretinieki pirmajā kārtā bija ar 12. numuru izliktie čehi Davids Kufa un Davids Lencs. Spēli nepārliecinoši iesāka Finsaters, kurš nespēja tikt galā ar pretinieka servēm. Tā rezultātā Točs ar Finsteru laukumā samainījās vietām, bet arī tas neko nelīdzēja. Pie rezultāta 0:5 latvieši bija spiesti ņemt pārtraukumu. Arī seta turpinājumā Finsteram kliboja servju uzņemšana, bet tas nebija vienīgais iemesls tam, ka neizdevās atspēlēties. Uz brīdi rezultāta starpība saruka līdz trīs punktiem, bet kārtējās kļūdas uzbrukumos lika doties tehniskajā pārtraukumā ar negatīvu rezultātu 8:13.

Arī ar veiksmes palīdzību latviešiem izdevās veikt 4:1 izrāvienu, saglabājot izredzes uz panākumu setā. Čehi uzreiz atguva četru punktu pārsvaru, bet to uzreiz pazaudēja, novedot setu līdz spraigai galotnei (18:18). Točs ar Finsteru pirmie tika pie setbumbas, piespiežot pretinieku ņemt pārtraukumu. Tas panākumus nenesa, latviešiem pēc bezcerīga seta sākuma izcīnot panākumu ar 21:19.

Otrā seta ievadā Kufa un Lencs pirmie tika pie divu punktu pārsvara, kad tika bloķēts Finstera sitiens (3:1). Lai arī ātri izdevās panākt izlīdzinājumu, čehi veica vēl vienu izrāvienu, izvirzoties vadībā ar 10:6. Latvijas duetam ātri izdevās atspēlēt divus punktus, kam sekoja nākamais kritums pēc tehniskā pārtraukuma. Rezultāta starpība pieauga līdz sešiem punktiem, bet sets galu galā tika zaudēts ar rezultātu 15:21.

Līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots izšķirošajā trešajā setā. Cīņa ritēja punkts punktā, nevienam no duetiem nespējot iegūt iniciatīvu. Minimālā vadībā turējās Točs ar Finsteru, bet ar izšķirošā pārsvara iegūšanu radās grūtības. Pāris kļūdas šajā setā maksāja dārgi, Kufam un Lencam pārliecinoši uzvarot seta galotni, kas ļāva gūt panākumu visā mačā ar rezultātu 2:1 (19:21, 21:15, 15:11).

Līdz ar to Točam un Finsteram šis turnīrs ir noslēdzies. Caur kvalifikāciju pamatturnīrā centīsies iekļūt arī Haralds Regža un Armands Āboliņš, kuriem spēle paredzēta vēlāk.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana