22.10.2015. 17:52
Ar uzvaru savu pirmo kopīgo FIVB Open pamatturnīru uzsākuši Latvijas pludmales volejbolisti Edgars Točs un Rihards Finsters. Latvieši Antālijā notiekošajās sacensībās svinēja vēsturisku uzvaru, pieveicot venecuēliešus Džeksonu Henrigesu un Hesusu Villafanē – 2:1. Diemžēl turpinājumā trīs setu spēlē zaudēts Itālijas pārim.

Turnīru Edgars un Rihards uzsāka jau vakar, kad svinēja divas uzvaras kvalifikācija sacensībās, tādējādi nodrošinot sev vietu pamatturnīrā. Šo turnīru Latvijas čempioni var saukt par vēsturisku, jo šī ir pirmā reize, kad abi kopā spēlēs FIVB Open posma pamatturnīrā.

Pamatturnīrā Latvijas pludmales volejbolisti izsēti ar 26.numuru un turnīru uzsāk G grupā kopā ar jau pieminētajiem venecuēliešiem, itāļiem Rosī un Saminatī (10), kā arī spāņiem Tomašu un Menendesu (23).

Turnīra pirmā spēle pret grupas favorītiem no Venecuēlas latviešiem izvērtas vareni spraiga. Pirmajā tās setā Latvijas duets svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 21:15, bet otrajā piedzīvoja ne mazāk pārliecinošu zaudējumu – 14:21. Cīņa liktenis izšķīrās vien trešā seta spraigā galotnē, kurā aukstasinīgāki izrādījās mūsu pludmales volejbolisti – 19:17. Tādejādi Točs un Finsters izcīnījuši vēsturisku uzvaru – savu pirmo FIVB Open turnīru pamatsacensībās.

Turnīra otrajā spēlē Latvijas duets spēkojās ar Itālijas pāri Rosī un Saminatī, Arī šoreiz pirmos divus setus Edgars un RIhards aizvadīja mainīgām sekmēm (14:21, 21:14), taču izšķirošajā spēles nogrieznī pretinieki bija pārāki ar 15:11, izcīnot uzvaru 48 minūšu garā spēlē.

Apakšgrupas cīņas mūsējie noslēgs rīt, kad samēros spēkus ar sportistiem no Spānijas, bet jau tagad ir skaidrs, ka latvieši iekļūs izslēgšanas spēlēs.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga