12.10.2013. 18:42
Šodien otro uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārajā turnīrā izcīnīja BK ''Ventspils'', kas ne bez pūlēm savā laukumā uzveica Paņevežas ''Lietkabelis'' (81:61). Kurzemnieku rindās desmit tālmetienus pa abiem realizēja Sandis Valters un Jānis Timma.

Jau no paša spēles sākuma notikumus laukumā diktēja ''Ventspils'' - pamatsastāvs ar Timmu priekšgalā (divi trejači un 2+1 gājiens) veiksmīgi darbojās abos laukuma galos, pēc četrām minūtēm panākot 14:5 un liekot lietuviešiem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pozitīvu grūdienu mājiniekiem deva rezervistu Gražuļa un Lejasmeiera iesaistīšanās spēlē, un pēc pirmā ceturkšņa BBL čempioniem jau +17 (28:11). Otrajā ceturtdaļā mājinieku rezultativitāte kritās, taču kopaina laukumā nemainījās - ventspilnieki turpināja kontrolēt spēles tempu, pārliecinoši darbojās pie groziem, un komfortablais pārsvars jau otrās ceturtdaļas vidū ļāva laukumā pabūt visiem kluba jaunajiem spēlētājiem, Gromovu, Leimani un Štelmaheru ieskaitot. Ejot lielajā pārtraukumā, tablo vēstīja 46:30.

Pēc lielā pārtraukuma no ''Ventspils'' pārliecinošās spēles nebija ne miņas - kurzemnieki laukumā darbojās pasīvi un neizteiksmīgi, desmit minūšu laikā pieļaujot sešas kļūdas un liekot trenerim Štelmaheram neapmierinātībā pacelt balsi. Pretinieki tikmēr izmantoja ''ventiņu'' vājuma brīdi un pirms izšķirošās ceturtdaļas atradās iedzinējos vairs tikai ar 11 punktu starpību (44:55). Sajutuši savu spēli, Paņevežas basketbolisti turpināja veiksmīgi deldēt mājinieku pārsvaru un 32. minūtē pietuvojās neierasti tuvu (49:55). Ventspilnieki atbildes sitienu deva ar Valtera tālmetienu un Lejasmeiera ātro uzbrukumu - piecas minūtes pirms pamatlaika beigām 60:49, ''Ventspils'' atkal varēja uzelpot. Pēdējā piecminūtē kurzemnieki realizēja piecus trejačus (pa diviem Timmam un Lejasmeieram), Zaķis realizēja ''alley-oop'' danku, un Paņevežu pakaļdzīšanās tika pilnībā neitralizēta - mača beigu rezultāts 81:61!

Ventspilnieki savā mājas zālē tālmetienus realizēja ar 56,5% precizitāti (13/23) un izprovocēja pretiniekus pieļaut 19 kļūdas. Mūsējiem rezultatīvākais ar 19 punktiem (3p. - 5/6) bija Sandis Valters, bet Jānis Timma 18 punktiem (3p. - 5/7) pievienoja arī sešas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Jāuzteic arī Dāvis Lejasmeiers, kuram 16 punkti no rezervistu soliņa. ''Lietkabelis'' sastāvā ar ''double-double'' izcēlās nigēriešu spēka uzbrucējs Odiakosa (17 punkti un desmit bumbas zem groziem).

''Ventspils'' šīs dienas spēlē nepalīdzēja savainotie Māris Gulbis un Akselis Vairogs, kā rezultātā pie spēles laika tika Andrejs Gražulis (19:30), Edgars Štelmahers (06:47), Iļja Gromovs (02:53) un Toms Leimanis (04:54).

Pērnās sezonas BBL čempioniem šis bija otrais panākums divās aizvadītajās spēlēs, kamēr ''Lietkabelis'' vienībai četros mačos uzvarēt nav izdevies ne reizi.

Ventspils - Lietkabelis 81:61 (28:11, 18:19, 9:14, 26:17).Ventspils: Valters 19, Timma 18, Lejasmeiers 16, Zaķis 11, Gražulis 6, Viljamss 4, Štelmahers 3, Butjankovs 2, Feibers 2, Gromovs, Leimanis.Lietkabelis: Odiakosa 17 (10 atl.b.), Benets 16, Čerņeckis 10, Olanders 6, Simonis 4, Grabausks 4, Zaļaļis 3, Griškens 1, Virbals, Kazons.

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161