23.05.2016. 07:20
Nacionālās basketbola asociācijas Rietumu konferences finālā vadību atguvusi Oklahomsitijas „Thunder”, kas šonakt savai pretiniecei „Warriors” neatstāja ne mazākās izredzes, uzvarot ar 133:105, turklāt mača gaitā ieguva pat 41 punkta pārsvaru.

Aizvadītās regulārās sezonas uzvarētāja un rekordiste „Warriors” Oklahomā ieradās ar neizšķirtu 1-1 kabatā, turklāt sērijas iepriekšējā mačā uzvarēja ļoti pārliecinoši. Izrādījās, ka „Thunder” pietaupījusi līdzīgu atbildi, un arī šonakt nekāda diži intrigējoša cīņa nesanāca.

Stefens Karijs pirmajā minūtē atklāja rezultātu, taču 2:0 tā arī palika teju vienīgais brīdis, kad „Warriors” bija vadībā šajā mačā. „Thunder” drīz vien ieguva jau 13 punktu pārsvaru, taču ceturtdaļas izskaņu Zelta Štata komandai saglāba Andrē Igudala, gūstot piecus punktus pēc kārtas, kā arī Karija tālmetiens.

Tas ļāva saglabāt deficītu nelielu, arī otrās ceturtdaļas sākumā vēl izdevās turēt līdzi, pateicoties pāris Herisona Bārnsa groziem pēc kārtas, bet turpinājumā „Thunder” iespieda gāzes pedāli tik dziļi grīdā, ka atstāja „Warriors” tālu, tālu iepakaļ. Puslaiku „Thunder” noslēdza ar izrāvienu 17:2 un 25 punktu punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā „Warriors” aizsardzība tika sadragāta vēl vairāk, un „Thunder” šajās 12 minūtēs sabēra 45 punktus, paspējot iegūt 41(!) punkta pārsvaru – 35. minūtē rezultāts bija 113:72.

Mača izskaņā, kad laukumā darbojās jau abu komandu rezervisti, „Warriors” izdevās samazināt rezultāta starpību, taču „Thunder” pārsvars tik un tā palika iespaidīgs. Uzvara ar 133:105, kas ir „Thunder” kluba atkārtots rezultativitātes rekords izslēgšanas mačos.

Kevins Durents trāpīja 66% metienu no spēles un guva 33 punktus, kamēr Rasels Vestbruks pievienoja 30 punktus, 12 piespēles, astoņas atlēkušās bumbas. 14 punkti Seržam Ibakam, kurš izcēlās ar labāko +/- rādītāju komandā – viņam esot laukumā, „Thunder” guva par 42 punktiem vairāk nekā pretinieki. Sekmīgu spēli aizvadīja arī rezervists Dions Veiterss, kurš 34 minūtēs guva 13 punktus.

„Warriors” no sakāves neglāba arī desmit realizētie tālmetieni. Karijs guva 24 punktus, Klejs Tompsons sameta 18, salīdzinoši konsekvents bija arī rezervistu pienesums, taču tika smagi zaudēts cīņā par atlēkušajām bumbām un nekādi neizdevās apturēt „Thunder” līderus. Reti neveiksmīga spēle arī Dreimondam Grīnam, kurš trāpīja tikai vienu no deviņiem metieniem no spēles un guva sešus punktus.

Grīns turklāt saņēma nesportisko piezīmi. Tā bija pirmā līmeņa un ļāva viņam palikt spēlē, taču nebūtu liels pārsteigums, ja Grīns saņemtu diskvalifikāciju uz nākamo maču. Pret viņu caurgājienā noteikumus asi pārkāpa „Thunder” centrs Stīvens Adamss, un Grīns palēcienā viņam trāpīja (iespēra) pa kājstarpi.

Rezultāts sērijā kļuvis 2-1 „Thunder” labā, turklāt arī nākamā spēle tiks aizvadīta Oklahomsitijas laukumā. Tā paredzēta pēc trim dienām, 25. maijā, 4:00 pēc Latvijas laika.

(34:28, 38:19, 45:33, 16:25)Thunder: Durents 33, Vestbruks 30 (12 rez.p.), Ibaka 14, Veiterss 13, Robersons 13, Kanters 10 (12 atl.b.), Adamss 8, Peins 4, Fojs 4, Morovs 2, Singlers 2Warriors: Karijs 24, Tompsons 18, Igudala 9, Speitss 8, Ezili 8, Klārks 8, Bārnss 7, Grīns 6, Livingstons 6, Rašs 4, Boguts 2, Varežau