08.02.2014. 16:45
Dobeles "Tenax" galotnē izcīnīja vērtīgu uzvaru Latvijas handbola čempionāta līdervienību duelī, ar rezultātu 27:25 pieveicot "Celtnieku"/LSPA. Dobelnieku labā sešus vārtus guva Ēriks Blūms, kura kontā arī uzvaru nesošais metiens, bet mājiniekiem deviņi vārti Arta Kurmēna kontā.

"Celtnieka"/LSPA un Dobeles "Tenax" pirmā savstarpējā spēle noslēdzās ar neizšķirtu 27:27. Pirms šīs spēles turnīra tabulas pirmajā ailītē gozējās dobelnieki, toties maču krietni labāk iesāka rīdzinieki, kas 16.minūtē izvirzījās vadībā jau ar piecu vārtu pārsvaru (7:2).

"Tenax" pieprasīja pārtraukumu, un viesiem līdz puslaika beigām izdevās pietuvoties jau līdz tikai divu vārtu deficītam (11:13). Dobeles komanda neapstājās pie sasniegtā un ne tikai sadeldēja deficītu pilnībā, bet arī 37.minūtē pirmoreiz izvirzījās vadībā (16:15) un pārņēma iniciatīvu.

"Celtniekam"/LSPA gan izdevās atspēlēt trīs vārtu deficītu, un Artis Laganovskis vēl divas minūtes līdz beigām panāca neizšķirtu (25:25). Tomēr galotni labāk aizvadīja viesi – Ēriks Blūms minūti līdz beigām atjaunoja dobelniekiem vadību, bet "Celtnieks"/LSPA nākamajā uzbrukumā, kurā nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, zaudēja bumbu un atbildes uzbrukumā ielaida vēl vienus vārtus (25:27).

Citā spēlē "Vaiņode" savā laukumā ātri ieguva komfortablu pārsvaru un pārspēja tabulas pēdējās vietas īpašnieci "Stopiņus" (32:21). Uzvarētājiem desmit vārtus guva Andis Grundmanis, savukārt viesiem ar septiņiem vārtiem izcēlās Andris Lazda. Savukārt "Lat-96 galotnē izrāva neizšķirtu pret RTU (23:23). RTU rindās deviņus vārtus guva Māris Grēberis, bet pretiniekiem astoņi vārti Ingum Kivleniekam.

Vaiņode – Stopiņi 32:21 (14:6)Celtnieks/LSPA – Tenax 25:27 (13:11)RTU - Lat-96 23:23 (11:12)Ogre - Latgols 17:00