03.05.2014. 20:34

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar deviņiem vārtiem bija Oskars Arājs, bet ogrēniešiem pa pieciem vārtiem guva Arvis Laganovskis un Arnolds Straume.

Spēles pirmās desmit minūtes krietni veiksmīgāk aizvadīja «Ogre», izmantojot savas iespējas un izvirzoties vadībā ar 6:3. Mājinieki pieprasīja minūtes pārtraukuma, pēc kura dobelnieki piecus minūšu laikā rezultātu izlīdzināja - 7:7. Arī puslaika izskaņu krietni veiksmīgāk aizvadīja «Tenax», kuri, labi spēlējot savam vārtu vīram Ivaram Lācim, atpūtā devās jau ar četru vārtu pārsvaru - 15:11.

Pēc pārtraukuma mājinieki turpināja iesākto un deviņu minūšu laikā ieguva +7 (20:13). Ogrēnieši ar savu galveno treneri Andri Molotanovu vārtos turpināja pretoties, tomēr laukuma saimnieki daudz mazāk kļūdījās un prata izmantot pretinieku paviršības, izcīnot pelnītu uzvaru ar 27:19.

Sērijā līdz trim uzvarām «Tenax» izvirzījās vadībā ar 1-0. Nākamās divas spēles, kas attiecīgi risināsies 7.un 9.maijā, notiks Ogrē.

Ogrēnieši pusfināla sērijā negaidīti divreiz uzvarēja pāra favorītus «Celtnieks»/LSPA, kamēr dobelnieki divas reizes pārliecinoši pārspēja iepriekšējo divu gadu valsts čempionus Ludzas «Latgols», liekot tiem nolikt čempionu pilnvaras.

Dobeles komanda, kas ir finālsērijas favorīte, pēdējo reizi valsts čempionu titulu izcīnīja 1999.gadā. Tikmēr «Ogre» par zelta medaļām cīnās pirmoreiz kluba vēsturē.

Pērn Latvijas čempionāta finālā tikās «Tenax» un «Latgols» komandas, panākumu aizraujošā sērijā ar 3-2 izcīnīja Ludzas klubs, iegūstot savu otro čempionu titulu pēc kārtas.

Tikmēr pirmajā spēlē sērijā par trešo vietu sestdien Ludzas «Latgols» ar rezultātu 33:27 (12:15) izbraukumā pārspēja «Celtnieks»/LSPA komandu.

Vēl 15 minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 21:21, bet atlikušajā laikā iniciatīva piederēja Ludzas vienībai.

Uzvarētājiem pa septiņiem vārtiem guva Vitālijs Borisenko un Edgars Rancāns, bet rīdzinieku sastāvā astoņas reizes atzīmējās Artis Kurmēns.

Arī šī sērija ilgs līdz vienas komandas trim uzvarām.