02.01.2017. 23:01

Lietainajā un miglainajā laikā ātri vadībā izvirzījās Čikāgas "Blackhawks", rezultātu atklājot pēc 62 sekundēm. Saņēmis piespēli no aizvārtes, čehu aizsargs Mihals Kempnijs šāva no zilās līnijas, un lēkājošā ripa vārtu priekšā trāpīja pretinieku aizsargam Koltonam Paraiko, atrodot ceļu tīklā.

Abas komandas galvenokārt izvēlējās vienkāršus risinājumus un uzbrukumā nespēja nodemonstrēt visu potenciālu. Tomēr otrās trešdaļas vidū Sentluisas "Blues" panāca izlīdzinājumu, Aleksandra Stēna piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvēršot citam zviedram Patrikam Berjlundam – 1:1.

Laukuma saimnieki sajuta spēles garšu, trešās trešdaļas sākumā neļaujot pretiniekiem pat ievilkt elpu un dodoties vienā uzbrukumā pēc otra. Vairākas iespējas bija Vladimiram Tarasenko, tostarp nerealizēts izgājiens vienatnē pret vārtsargu un metiens no kreisās malas vairākuma laikā, kas atdūrās pret stabu.

Sentluisas "Blues" pārsvaru prata pārvērst rezultātā, lai gan talkā nāca liela veiksme. Tieši Tarasenko pretuzbrukumā centās izdarīt piespēli atpakaļ partnerim, bet ripa pēc rikošeta no čikāgiešu aizsarga Niklasa Jalmāšona slidas atrada ceļu vārtos – 2:1 laukuma saimnieku labā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām.

Pēc vienas minūtes un 53 sekundēm Sentluisas "Blues" dubultoja pārsvaru, izmantojot pretinieku kļūdu uz zilās līnijas. Izdevās pretuzbrukums, ripu kreisajā malā saņēma Tarasenko, kurš bez problēmām pārspēja Čikāgas "Blackhawks" vārtsargu Koriju Krofordu ar metienu tālajā stūrī.

Čikāgas "Blackhawks" trīs minūtes līdz pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, tomēr ripu savos vārtos. Punktu pielika un 4:1 panāca Stēns, kurš tika pie 500. punkta karjerā.

Jāizceļ, ka spēli klātienē vēroja 46'566 skatītāji jeb bija izpirktas visas biļetes. Tarasenko izdarīja deviņus metienus pa sāncenšu vārtiem, bet vēl četras ripas lidoja garām cietoksnim.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161