20.05.2012. 23:36
Latviete Zane Tamane savā pirmajā mačā Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempionātā svētdien paliak bez gūtajiem punktiem.

Jaunās sezonas atklāšanas mačā Tamanes pārstāvētā Fīniksas "Mercury" komanda ar rezultātu 83:105 (20:20, 23:36, 24:25, 16:24) izbraukumā piekāpās pagājušās sezonas līgas čempionvienībai Minesotas "Lynx".

Šajā mačā Tamane nospēlēja desmit minūtes un 41 sekundi, grozam garām raidot abus izpildītos divpunktu metienus. Tāpat viņa izcīnīja divas atlēkušās bumbas un cīņu noslēdza ar +/- koeficientu -10, kas bija viens no sliktākajiem mačā.

Tamane jau pirmajā puslaikā nospēlēja deviņas minūtes, tomēr puslaika pašā izskaņā aizvadīja neveiksmīgi, izdarot pāragru pēdējo uzbrukumu, kas ļāva pie vēl viena uzbrukuma tikt pretiniecēm. Pēc tam otrajā puslaikā viņa laukumā tika vairs tikai pēdējās divās minūtēs, kad cīņas liktenis jau bija izšķirts.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 19 gūtajiem punktiem bija Simona Ogastus.

Tikmēr "Mercury" rindās šajā mačā laukumā nedevās līdere Diāna Taurasi.

Kā ziņots, Tamane sākotnēji līgumu ar divkārtējo WNBA čempionvienību bija noslēgusi uz treniņnometnes laiku, bet tajā latvietei izdevās pierādīt savu lietderību un viņa izcīnīja vietu "Mercury" sastāvā.

Kā ziņots, 2006.gadā Tamane kļuva par pirmo latvieti, kas spēlējusi WNBA, kad pēc augstskolas absolvēšanas aizvadīja 16 spēles Vašingtonas "Mystics" vienības sastāvā.

Savukārt turpmākajos gados centra spēlētāja vasaras allaž veltījusi Latvijas izlasei.

Aizvadītajā sezonā Tamane Stambulas "Fenerbahce" komandas sastāvā kopā ar vēl vienu latvieti Elīnu Babkinu kļuva par Turcijas čempioni.

Kā ziņots, pagājušajā gadā Babkina kļuva par trešo latvieti, kura draftēta WNBA. Viņu trešajā kārtā ar 29.numuru izvēlējās Losandželosas "Sparks" komanda, tomēr pērn viņa tai nepievienojās, izlemjot palīdzēt Latvijas valstsvienībai.

Pirms tam 2004.gadā Indiānas "Fever" komanda drafta trešajā kārtā ar kopējo 31.numuru izvēlējās Ievu Kubliņu, bet 2006.gada draftā Detroitas "Shock" trešajā kārtā ar 35.numuru draftēja Tamani.

Vēl divas Latvijas basketbolistes iepriekš uz WNBA devušās, netiekot iekļautas drafta pieteikumā.

2006.gadā Ņujorkas "Liberty" komanda parakstīja treniņnometnes līgumu ar Lieni Jansoni, kura līgā tā arī nav spēlējusi, bet 2009.gadā vienošanos no Konektikutas "Sun" vienību panāca Anete Jēkabsone-Žogota, nospēlējot divas sezonas.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601