Tamane un Babkina par 3.vietu Eirolīgā, finālā Spānijas duelis
30.03.2012. 21:06

Stambulā notiekošajā FIBA dāmu Eirolīgas Final 8 turnīrā pirmo zaudējumu piektdien cieta Zanes Tamanes un Elīnas Babkinas pārstāvētā Stambulas Fenerbahce komanda. Cīņā par pirmo vietu A grupā un vietu finālā nācās atzīt Madrides Rivas Ecopolis pārākumu – 70:74.

Pirms šīs cīņas abas komandas bija izcīnījušas pa divām uzvarām divās spēlēs, tāpēc šī dueļa uzvarētāja Rivas Ecopolis triumfēja apakšgrupā un kvalificējās finālam. Savukārt Fenerbahce komandu svētdien sagaida mačs par trešo vietu turnīrā ar Jekaterinburgas UGMK, kurā šosezon spēlēja Anete Jēkabsone-Žogota.

Pēdējā ceturtdaļā Fenerbahce visu laiku atradās iedzinējos. Pēdējā minūtē mājinieces spēja pietuvoties līdz 70:71, bet izšķirošajos uzbrukumos sekmīgāk nospēlēja Spānijas klubs.

Šajā cīņā Tamane laukumā pavadīja 31 minūti, realizējot sešus no astoņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un abus soda metienus, kļūstot par savas komandas otro rezultatīvāko spēlētāju. Tamanes kontā arī astoņas atlēkušās bumbas, kas bija otrs labākais rādītājs komandā, divas rezultatīvas piespēles, divas izprovocētas piezīmes un trīs nopelnīti noteikumu pārkāpumi.

Savukārt Babkina 25 nospēlēto minūšu laikā guva septiņus punktus, realizējot divus no četriem veiktajiem divpunktu metieniem un vienīgo raidījumu trīs punktu apmērā. Tāpat latviete maču noslēdza ar piecām pieļautām kļūdām. Tomēr laikā, kad viņa atradās laukumā, Fenerbahce guva par deviņiem punktiem vairāk nekā zaudēja, kas bija labākais rādītājs komandā.

Eirolīgas finālā tiksies divas Spānijas vienības – Rivas Ecopolis un Ros Casares.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063