26.09.2015. 17:17
Talantīgais Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien izcīnīja otro vietu junioru "Grand Prix" Polijas posmā, visticamāk, kvalificējoties gada beigās gaidāmajām finālsacensībām.

Pēc ceturtdien aizvadītās īsās programmas, kurā nopelnīja 69,40 punktus, Vasiļjevs ieņēma trešo vietu. Tomēr sestdien izvēles disciplīnā viņš sasniedza otro labāko rezultātu un arī summā ar 207,83 punktiem pakāpās uz otro pozīciju.

Vasiļjevs izvēles programmā tika pie 138,43 punktiem, kārtējo reizi labojot savu personisko rekordu šajā disciplīnā un summā.

Savukārt par uzvarētāju ar 232,42 punktiem kļuva japānis Sota Jamamoto.

Jau vēstīts, Latvijas jaunā daiļslidotāja Diāna Ņikitina meiteņu sacensībās Polijas posmā ar summā gūtiem 146,65 punktiem piektdien izcīnīja piekto vietu.

Šajā sezonā pēc gada pārtraukuma viens no junioru "Grand Prix" posmiem atgriezās Rīgā, kurā vietēji sportisti guva salīdzinoši labus rezultātus. Visveiksmīgākais bija talantīgais Vasiļjevs, kurš, uzstādot jaunu personisko rekordu izvēles programmā (135,76 punkti), izcīnīja otro vietu, kopā iekrājot 204,60 punktus. Tikmēr meiteņu sacensībās vissekmīgāk no Latvijas startēja tobrīd 14 gadus vecā Ņikitina, kura ierindojās 12.vietā.

Šajā sezonā sacensību seriālā līdz oktobrim būs septiņi posmi, savukārt pēc tam labākos sportistus sagaidīs starts finālposmā, kas decembrī risināsies Spānijā.

Finālposmam katrā disciplīnā kvalificēsies seši sportisti, kuri septiņos posmos būs iekrājuši visvairāk punktu. No Latvijas sportistiem Vasiļjevs pēc piektā posma ar 26 punktiem iekļuvis labāko trijniekā un spēris platu soli pretim dalībai finālsacensībās.

Tikmēr Ņikitina pēc Polijas etapa ar septiņiem punktiem pakāpusies uz 16.vietu.

Sezonā katrs sportists piedalās divās sacensībās, līdz ar to šis posms Vasiļjevam bija izšķirošais cīņā par iekļūšanu finālā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009