05.10.2013. 23:26
Pēc 13 gadu pārtraukuma par pasaules čempionu spīdvejā atkal kļuva angļu motobraucējs - "Grand Prix" seriāla pēdējā posmā Toruņas mototrekā jau pēc 5. brauciena kļuva zināms, ka par 2013. gada pasaules čempionu kļuvis 23 gadus vecais Tais Vofindens. Savukārt par Polijas GP ieguvēju par prieku vietējai publikai kļuva Toruņas komandas braucējs Adrians Miedziņskis, kurš startēja ar wild card jeb īpašo ielūgumu kā treka pārstāvis un kļuva par šīs sezonas GP seriāla pārsteidzošāko uzvarētāju.

Pirms GP seriāla pēdējā posma Vofindens savu tuvāko sekotāju poli Jaroslavu Hampelu apsteidza par 16 punktiem un viņam vajadzēja iegūt 6 punktus, lai iegūtu titulu. Pēc kritiena iepriekšējā posmā Stokholmā "Woffy" nolēma neriskēt un pagājušo svētdien upurēja Eiropas čempionāta pēdējo finālposmu, kaut gan viņam bija izredzes iegūt titulu. Upuris attaisnojās.

Vofindens savā pirmajā braucienā finišēja tikai trešais aiz dāņa Nīlsa Kristiana Iversena un austrālieša Darsija Vorda, bet Hampels bija pirmais un samazināja atstarpi līdz 14 punktiem. 5. braucienā abi tikās savā starpā. Vofindenam padevās lielisks starts no ceturtā celiņa un viņš neatstāja konkurentiem nekādu cerību, kamēr Hampelu apsteidza vēl arī viņa tautietis Adrians Miedziņskis. Līdz ar to abus atkal šķīra 16 punkti un līdz ar to kļuva skaidrs, ka Vofindens jau ir čempions - Hampelam atlikušajos braucienos vairs nebija iespējas iegūt vairāk par 15 punktiem.

Atklāts palika jautājums par otro un trešo vietu, uz kurām pretendēja Hampels, Iversens un amerikānis Gregs Henkoks. Uzvarējis 19. braucienā, otro reizi karjerā par pasaules vicečempionu kļuva Hampels, bet Iversens, finišējis otrais pirmajā pusfinālā, pirmo reizi karjerā ieņēma GP seriāla kopvērtējumā trešo vietu.Vofindens, nodrošinājis čempiona titulu, uzvarēja vēl vienā braucienā, iekļuva pusfinālā, bet tur pēc sīvas spēkošanās ar Iversenu palika trešais.

Finālā vispirms par līderi kļuva Henkoks, viņam sekoja Hampels un Miedziņskis, bet tad vietējā motokluba pārstāvis ar diviem efektīgiem un pārdrošiem manevriem apsteidza gan Hampelu, gan - jau pēdējā aplī - arī Henkoku un guva pirmo uzvaru karjerā GP posmā.Ceturtais kopvērtējumā palika Henkoks, piektais - dānis Nikijs Pedersens, sestais - Emīls Saifutdinovs, kurš bija līderis sezonas lielāko daļu, taču traumas dēļ izlaida pēdējos trīs posmus, septītais - slovēnis Matejs Žagars un astotais - Vords. Viņi arī nodrošināja sev vietu 2014. gada GP seriāla pamatsastāvā. Tajā vēl iekļuva arī polis Kžištofs Kaspžaks, dānis Kenets Bjerre un vācietis Martims Smolinskis no pretendentu fināla, bet pārējos uzaicinās GP seriāla rīkotāji.

Jaunākais čempions Latvijas spīdveja vēsturē, šā gada Eiropas junioru vicečempions un 4. vietas ieguvējs pasaules junioru čempionātā 18 gadus vecais Andžejs Ļebedevs ar 9 punktiem ierindojās 19. vietā un līdz pat pēdējam posmam viņš bija labākais starp visiem, kuri šosezon startēja ar wild card kā treka pārstāvji.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA