04.01.2015. 13:54
Tieši pirms desmit gadiem “Ventspils” aizvadīja ULEB kausa izcīņas spēli, kad izbraukumā tikās ar Vršacas “Hemofarm”. Lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešami pat divi pagarinājumi.

Toreiz grupā bija divi saimnieki - “Ventspils” un “Hemofarm”. Abu komandu pirmajā spēlē Ventspilī pārāki bija kurzemnieki (94:83), bet atbildes mačā Vršacā kādai no komandām jau divas kārtas pirms grupu turnīra beigām varēja nodrošināt iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā. Tik vien bija vajadzīgs, kā izcīnīt uzvaru... Vēl viens papildus bonuss uzvarētājam – praktiska pirmā vieta grupā un teorētiski vājāks pretinieks pirmajā “play off” kārtā.

Mača gaitā nevienai no komandām tā arī neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru un 3200 klātienes skatītāju plūkšanos par pirmo vietu grupā baudīja vēl papildus desmit minūtes. Pēc pamatlaika – 79:79. Pirmajā papildlaikā 8:8, bet otrajā pilno lozi izvelk ventspilnieki to uzvarot ar 15:10 un līdz ar to arī visu spēli ar 102:97. Šī ir ventspilnieku pirmā divu papildlaiku spēle Eiropas klubu turnīros, bet jau otrā papildlaika spēle tieši ar “Hemofarm”. 2003. gada maijā ar serbiem papildlaiks tika spēlēts FIBA Čempionu kausa izcīņas finālā par trešo vietu un arī toreiz uzvarēja ventspilnieki (91:90).

Šajā zīmīgajā divu papildlaiku spēlē “Ventspils” sastāvā teju no zvana līdz zvanam laukumā atradās Brents Raits, kurš no iespējamajām 50 minūtēm tika nodarbināts 44:45 minūtes un savu laiku viņš atstrādāja godam – 33 gūti punkti un sešas izcīnītas atlēkušās bumbas. Raits bija izcils izpildot soda metienus – visi 16 metieni bija precīzi!!! Visa komanda uz soda metienu līnijas stājās 50 reizes un realizēja 38. Abi rādītāji ir kluba rekordi Eiropas klubu turnīros.Toreiz “Ventspils” sastāvā vēl spēlēja: Aigars Vītols (5), Maiks Lanzlijs (13), Džastins Lavs (6), Ivars Timermanis (2), Mārtiņš Skirmants (8), Arnis Vecvagars (10), Jānis Blūms (18) un Bruno Pētersons (8). Pieteikti, bet laukumā neizgāja Pāvels Veselovs un Uģis Viļums.

Šajā sezonā “Ventspils” un Hemofarm” aizvadīja vēl divas savstarpējas spēles – ceturtdaļfinālā. Toreiz pietrūka viena vienīgā punkta, lai ventspilnieki iekļūtu pusfinālā. Vispirms zaudējums ar 93:99, bet revanšs ar 82:77 bija nedaudz par īsu. Sezonas savstarpējo spēļu kopējā bilance ir 3:1, bet augstāku vietu izcīnīja serbi. Tā gadās...

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA