11.01.2014. 20:29
Latvijas čempions Mārtiņš Svilis sola, ka šogad patiešām plāno aizvadīt kādu sacīksti ar jaudīgās R5 klases automobili un tas visticamāk notiks Eiropas čempionāta posmā Igaunijā, kas risināsies vasarā.

Sākotnēji Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūķa ekipāža bija nosūtījusi maldinošu pieteikumu pēc nedēļas gaidāmajam Alūksnes rallijam, piesakoties dalībai ar "Ford Fiesta R5", kas bija pamatīgs pārsteigums, taču dienu vēlāk atzina, ka tas bijis tikai joks. Tiesa, šajā jokā ir daļa patiesības, jo Svilis patiešām vēlas vismaz kādu sacīksti šogad nobraukt ar tādu mašīnu.

"Nav tā, ka mēs tīri tā aiz neko darīt nolēmām tādu joku izspēlēt, jo doma ir kādu ralliju nobraukt ar šādu R5 mašīnu," sarunā ar portālu "go4speed.lv" stāsta Svilis. "Bet, runājot par Alūksnes ralliju un R5, tur sanāca vairāk kā tāda rallija virtuves pamodināšana. Lai arī ziema vēl nav, ceru, ka vismaz kaut kāda kustība tagad sāksies, jo šobrīd ar ralliju ir tik skumji, ka neviens par to vairs īsti nerunā, un arī sportistu vairs nav."

Mārtiņš Svilis ir aizvadīto divu sezonu Latvijas čempions klasē A+, tomēr šogad viņš sacensībās piedalīsies neregulāri un līdz ar to par titulu neplāno cīnīties. Tomēr pozitīvā ziņa ir tā, ka pilots cer aizvadīt vairāk nekā vienu sacīksti ārpus Latvijas robežām.

"Tajos rallijos, kuros startēsim, visticamāk turpināsim braukt ar "Mitsubishi", kuram pēc aizvadītās sezonas ir veiktas visas nepieciešamās apkopes," atklāj Svilis. "Vēl šis tas ir procesā, bet plānos ir kaut kādā rallijā izbraukt ar R5. Šogad plānojam pabraukt arī ārpus Latvijas, bet Igaunijas ERC posmā gan mēģināsim uz starta iziet ar R5, lai varētu samērīt savus spēkus ar citiem braucējiem, kuru tur ar tādu tehniku varētu būt daudz."

Svilis arī atzīst, ka vēl nezina, vai piedalīsies "Rally Liepāja" sacensībās, kas būs ERC sezonas otrais posms. Tomēr, ja tas notiks, tad uz starta ekipāža varētu stāties ar N4 klases mašīnu, lai būtu iespēja pacīnīties ar konkurentiem. A+ klasē, viņaprāt, tādu ir pārāk maz, lai nodrošinātu intrigu. Savukārt īrēt R5 klases auto šobrīd būtu dārgāk nekā vasarā, turklāt, nespējot prognozēt laika apstākļus, tas varētu izrādīties arī bīstamāk, skaidro sportists.

Alūksnes rallijā Svilis/Pūķis startēs ar sev ierasto "Mitsubishi Lancer EVO VIII".

Izmantotie resursi:Sākums - Go4speedCAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties