12.01.2014. 02:17
Sestdien Pasaules kausa izcīņas 5. posmā biatlonā, uzvarot 20 kilometru individuālās sacensības, norvēģu biatlonists Emils Hegle Svensens kļuvis visu laiku 3. uzvarām bagātākais biatlonists.

Emils Hegle Svensens Vācijas pilsētā Rūpoldingā guva savu 33. uzvaru karjerā, tādējādi apsteidzot vācieti Svenu Fišeru. Tagad vairāk uzvaru nekā Svensenam ir tikai vēl leģendārākajiem Ūlem Eināram Bjerndālenam un Rafaelam Puarē. Taisnības labad jāpiemin, ka pēdējā laikā straujāk uzvaras krāj Martēns Furkads - tā, piemēram, kad Svensenam bija 28 uzvaras, M.Furkadam bija 17, bet šobrīd starpība starp abiem ir vairs tikai sešas uzvaras.

Svensens: "Kad apsteidz tādu leģendu kā Fišers, saproti, ka kaut ko esi izdarījis pareizi. Daudzus gadus mēģināju līdzināties viņam un uzskatu viņu par vienu no visu laiku labākajiem biatlonistiem. Tā ka tas patiešām man ir liels sasniegums. Tagad man vēl jāsakrāj 10 uzvaras līdz Rafaelam [Puarē]. Savas karjeras laikā man ar to jātiek galā. Ūles Eināra 93 uzvaras? Haha, nē, no tā esmu atsacījies jau pirms vairākiem gadiem. Nenovēlu sev tādas mocības. Pēc tādām sāpēm, kādas izjutu šodien pēdējā aplī, teikšu pārliecinošu "nē" uz jautājumu, vai vēlos panākt Bjerndālenu."

Citās domās gan ir apsteigtais Fišers: "Šaubu, ka Svensens mani apsteigs, nebija. Tas bija tikai laika jautājums. Neesmu apbēdināts, ka tas noticis. Emils ir gudrs, fiziski spēcīgs, īsts atlēts. Viņam priekšā vēl daudz uzvaru. Viņš noteikti apsteigs Puarē un viņam nebūs neiespējami pārspēt Bjerndālenu. Lai gan Ūle ir varens, nekad nesaki "nekad". Ūle taču pierādīja, ka arī 40 gados var būt lieliskā formā."

Uzvaras PK posmu sacensībās

V Sportists Valsts Uzvaras
1. Ū.E. Bjerndālens Norvēģija 93
2. R.Puarē Francija 44
3. E.H.Svensens Norvēģija 34
4. S.Fišers Vācija 33
5. M.Furkads Francija 28

2. un 3. vietu sestdien izcīnīja krievi Aleksejs Volkovs un Jevgeņijs Ustjugovs. Jautāts, vai iedzīšanā cerēs uz Svensena kļūdām šaušanā, Volkovs attrauca: "Kādas vēl kļūdas? Pašam jau būtu jāspēj uzvarēt. Tai pašā laikā esmu gatavs tam, ka, ja palikšu 20. vietā, sāksies kritika. Bet tas ir normāli - kad ir rezultāts, tevi liela, kad nav..." Savukārt jautāts, vai daba nav apdalījusi viņu ātruma ziņā, Volkovs atbildējis apstiprinoši: "Ir tā. Tā ir ģenētika. Lūk, Furkads ar ātrumu ir apdāvināts, tādi dotumi. Es ar saviem dotumiem cenšos kļūt ātrāks. Tas izdodas tikai ar lieliem pūliņiem. Taču progress ir. Šodien pirmajā aplī panācu Aleksi Befu - nezinu, kāpēc viņš man uzreiz zaudēja 30 sekundes. Taču pēc tam viņš palielināja tempu, un mēs ar viņu kopā noslēpojām četrus apļus. Tikai pēdējā piektajā aplī jau cīnījos pats ar sevi. Ziedoju ātršaušanu, toties tas deva augstu kvalitāti [Volkovam 20/20 - aut.]. Neteiktu, ka šobrīd esmu labākajā formā - man vēl ir rezerves."

Arī sacensību uzvarētājs Svensens novērtējis krievu biatlonistu spēku: "Furkads Sočos katrās sacensībās cīnīsies par uzvaru. Tāpēc mēs laikam patiešām ar viņu būsim galvenie favorīti. Taču vienmēr atradīsies kāds, kas metīs izaicinājumu. Un krievi noteikti nebūs starp pēdējiem, kas to darīs - viņi šodien arī nostartēja ļoti labi."

Izmantotie resursi:Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...Lakshmi Ltd, SIA Stabu 20, Rīga, LV-1011
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties