24.02.2015. 23:39
Šovakar plkst. 21:45 Mančestras "Etihad" stadionā tika aizvadīta pirmā UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēle starp "Manchester City" un "Barcelona". Jau pirmajā puslaikā viesu uzbrucējs Luiss Svaress guva divus bezatbildes vārtus, ar ko pietika lai "Barcelona" viesos izcīnītu uzvaru ar rezultātu 2:1, nodrošinot ērtu pārsvaru pirms atbildes spēles "Camp Nou" stadionā 18. martā.

Abu komandu savstarpējā cīņa tika gaidīta ar lielu interesi, īpaši jau novērtējot, kā un vai ir mainījušies spēku samēri pēc iepriekšējās sezonas savstarpējiem mačiem, kad "Barcelona" izcīnīja uzvaras abās spēlēs. Galvenie treneri nekādus būtiskus pārsteigumus skatītājiem un noteikti arī viens otram nesagādāja, sūtot laukumā uz doto brīdi labākos pieejamos spēkus. Pirmajās minūtēs komandas spēlēja samērā lēnā tempā, cenšoties pēc iespējas vairāk kontrolēt bumbu, kas, protams, labāk padevās Luisa Enrikes vadītajai vienībai.

Kopumā mierīgais un uzmanīgais mača sākums pilnībā izmainījās 16. minūtē, kad viesi diezgan negaidīti atklāja rezultātu. "Manchester City" kapteinis Vensāns Kompanī savā soda laukumā it kā pārtvēra Lionela Mesi piespēli, tomēr kļūdījās bumbas apstrādē, tā nokļuva pie Luisa Svaresa un urugvajietis momentā trieca to Džo Hārta sargātajos vārtos (0:1). Mājiniekiem bija jāsāk drosmīgāk doties uzbrukuma zonā un brīžiem "Barcelona" tiešām vairākas minūtes tika atstāta bez bumbas savā laukuma pusē, tomēr Markam Andrē ter Štegenam nekādi varoņdarbi vārtos jāveic nebija. Bet 30. minūtē viesi izveidoja nāvējošu uzbrukumu, Hordi Alba no savas kreisās malas izpildīja piespēli soda laukumā, kur visus aizsargus apsteidza Svaress un otro reizi raidīja bumbu vārtos (0:2). Līdz ar to mančestrieši jau pēc pirmā puslaika nokļuva gandrīz bezcerīgā situācijā, pat ņemot vērā to, ka jāspēlē vēl kopā atlika trīs puslaiki.

Uzreiz pēc pārtraukuma mājinieki izveidoja divas teicamas iespējas samazināt rezultāta starpību, bet Samirs Nasrī un pēc tam Edins Džeko nespēja raidīt bumbu garām ter Štegenam. Manuels Pelegrini acīmredzot pārtraukumā bija devis norādījumu saviem spēlētājiem doties agresīvāk un atklātāk uzbrukumos, līdz ar to arī momenti tika radīti pie "Barcelona" vārtiem regulāri, pievīla vien realizācija. 69. minūtē "Manchester City" beidzot spēja gūt vārtus, kad pēc Davida Silvas teicamas piespēles ar papēdi Serhio Agvero neatstāja cerības vārtsargam (1:2).

Laukuma saimnieku cerības atspēlēties pamatīgi tika sašķobītas 74. minūtē, kad Gaels Klišī saņēma otru dzelteno kartīti, tika nosūtīts uz ģērbtuvēm, atstājot komandas biedrus mazākumā. Šādā situācijā mančestrieši vairs nespēja turpināt iesākto ofensīvu, savukārt viesi pārāk nopietni necentās gūt trešos vārtus saprotot, ka pārsvars tāpat ir iegūts pietiekami nopietns. Iespēja gan kompensācijas laika pašās beigās gūt trešos vārtus bija perfekta, bet Mesi pamanījās nerealizēt 11 metru soda sitienu. Līdz ar to "Barcelona" uzvarēja ar rezultātu 2:1, iegūstot ievērojamu pārsvaru pirms atbildes cīņas savā laukumā.